اروپا چند میلیون بیکار دارد؟

0
537

ناظر اقتصاد: مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد که نرخ بیکاری منطقه یورو دوازده ماه منتهی به ماه اوت به ۸.۱ درصد کاهش یافته است. این رقم، پایین‌ترین نرخ بیکاری منطقه یورو از نوامبر سال ۲۰۰۸ تاکنون بوده است. هم چنین متوسط نرخ بیکاری در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا تا پایان ماه اوت ۶.۸ درصد برآورد شده که در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

در حال حاضر ۱۶.۶۵۷ میلیون مرد و زن در سراسر اتحادیه اروپا بیکار هستند که از این تعداد، ۱۳.۲۲ میلیون نفر در منطقه یورو زندگی می‌کنند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار اتحادیه اروپا ۱۱۴ هزار نفر و در منطقه یورو ۱۰۲ هزار نفر کاهش یافته است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته برای ۱.۹۲۱ میلیون نفر در اتحادیه اروپا و ۱.۴۱۹ مییلون نفر در منطقه یورو اشتغال زایی صورت گرفته است.

در بین کشورهای عضو، پایین ترین نرخ بیکاری کماکان متعلق به جمهوری چک با ۲.۵ درصد است و پس از این کشور، آلمان و لهستان هر دو با ۳.۴ درصد قرار دارند. بالاترین نرخ بیکاری نیز متعلق به یونان با ۱۹.۱ درصد و اسپانیا با ۱۵.۲ درصد است. ایتالیا و فرانسه نیز با نرخ بیکاری بالای ۹ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

نرخ بیکاری در همین مدت در آمریکا ۳.۹ درصد برآورد شده است که ۰.۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است.

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز نرخ بیکاری انگلیس ۴ درصد، هلند ۳.۹ درصد و اتریش ۴.۸ درصد برآورد شده است.

نظر بدهید