سنگاپور پایتخت جهانی استارت آپ‌ها؟!

0
2309

ناظر اقتصاد : سنگاپور به عنوان کوچکترین کشور جنوب شرق آسیا، ثروتمند و مدرن رویایی تبدیل شدن به هابِ تکنولوژی و استارت آپ های جهان در آسیا را در سر می‌پروراند. سنگاپور چهارمین اقتصاد برتر دنیا را از آنِ خود کرده است و پاسپورت آن هم معتبرترین پاسپورت دنیا است.

سیلیکون ولی با حضور استعدادهای برتر در زمینه تکنولوژی، حمایت‌های مالی و حمایت از زیرساخت‌ها خود را به عنوان منطقه میزبان استارت آپ های عرصه تکنولوژی معرفی کرده است. از سوی دیگر یک کشور آسیایی در حال دنبال کردن این مدل است و ممکن است پایتخت بعدی استارت آپ ها در جهان باشد.

سنگاپوری‌ها بر این باور هستند که این کشور در میانه بازارهای گسترده آسیا مانند چین، اندونزی و هند قرار دارد و به همین خاطر کشوری است که سرمایه گذاری در بخش اتصال دیجیتال آن می‌تواند سنگاپور را به کشور ایده آلی برای فعالیت استارت آپ ها تبدیل کند.

گزارش مربوط به اطلاعات جهانی تکنولوژی در نمایشگاه اقتصاد جهانی سال ۲۰۱۶ سنگاپور را در مرتبه نخست شاخص آمادگی شبکه معرفی کرده و اشاره می‌کند که این شهر-کشور، دارای یکی از بهترین شرایط کسب و کار در جهان است و دولت این کشور استراتژی دیجیتال شفافی را برای فعالیت فعالان عرصه نوآوری ایجاد کرده است. همچنین سنگاپور در مرتبه نخست سرعت اتصال قرار دارد.

سامسون لئو، هم بنیان گذار «ایکس فیرز» یک استارت آپ حوزه فین تک که تراکنش های آنلاین و پرداخت های امن، ارزان و با دسترسی بالا را ارائه می‌کند در این باره می گوید: در سنگاپور افراد یک یا ۲ گوشی هوشمند در اختیار دارند که مجهز به اینترنت ۴جی است و در خانه نیز دارای اینترنت فیبری هستند.

جای تعجب نیست که سنگاپور میزبان چندین ایونت در زمینه تکنولوژی و استارت آپ ها از جمله تکنولوژی در آسیا، خلاقیت نوآورانه، نشست آسیایی اشلون، کنفرانس جی اس ایکس ۲۰۱۶ آسیا پازیفیک در زمینه امنیت سایبری، مهندسی اینترنت و نمایشگاه رباتیک بین المللی سنگاپور است. این کشور همچنین میزبان ایونت تری دی سنگاپور، بزرگترین ایونت در زمینه تری دی پرینتینگ در جهان است. در این نشست استارت آپ های منطقه و مشابه آن به جذب سرمایه گذاری و همچنین کارشناس مبادرت می‌کنند.

سنگاپور در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی در قالب برنامه تحقیقات، نوآوری و سرمایه گذاری در حدود ۱۹ میلیارد دلار در زمینه تحقیقات در تکنولوژی و علوم سرمایه گذاری کند. سنگاپور در سایه تلاش‌های جامع خود به دنبال تبدیل شدن به اهرم تکنولوژی و تحول دیجیتال است و به دنبال گسترش نفوذ خود به عنوان هابِ نوآوری و خلاقیت در جهان و همچنین تغییر ساختار چشم انداز تکنولوژی آسیا در جهان در دهه‌های پیش رو است.

نظر بدهید