وضعیت بورس امروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت | رشد شاخص کل بورس

0
1773

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزهای عمده

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

بررسی تحلیلی بورس | افزایش شاخص کل بورس

ناظراقتصاد:شاخص کل بورس با افزایش ۲۰۳ واحدی به ۹۴.۹۰۶ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس معادل ۱.۶۳۰ میلیاردریال (۳۰۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) ودرفرابورس ۱.۶۳۵ میلیارد ریال (تقریبا ۱.۳۰۰ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۱.۶۶۵ میلیارد ریال بوده است.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سایپا با ۲۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۵ واحد و خدمات انفورماتیک با ۲۲ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سیمان اصفهان با ۹، نفت و گاز پتروشیمی تأمین با ۸ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۶ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۶۳ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۹۰۷ میلیون و ۴۰۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۴ هزار و ۲۲۲ نوبت داد و ستد بود.

امروز ارزش معاملات، ۲ درصد بالاتر از روز معاملاتی قبل بود و روند شاخص در مجموع صعودی بود و در طی ساعات معاملات ۲۲ مرتبه تغییر جهت داد. از مجموع ۲۹۸ نماد بورسی، امروز تعداد ۲۹۶ نماد (معادل۸۷ %تعدادی و معادل ۹۲% از ارزش کل بورس تهران) مورد معامله قرارگرفت و درنهایت تعداد ۱۶۸ نماد با افزایش قیمت، تعداد ۱۰۹ نماد با کاهش قیمت و تعداد ۲۱ نماد بدون تغییر به کارخود پایان داد. امروز صنعت خودرو و ساخت قطعات با ۳۳۳، فلزات اساسی با ۱۴۰ و محصولات شیمیایی با ۸۱ میلیاردریال بترتیب بیشترین ارزش معاملات را رقم زدند(سه گروه برتر معاملات امروز بودند).

امروز در بازار سهام زمزمه افزایش خودرو در حالی گروه خودروهایی را در کانون توجه قرار داد که عقب‌نشینی ترامپ از جنگ تجاری خود با چین همچنان اصلی‌ترین متغیر تاثیرگذار در گروه فلزات اساسی به ویژه سهم‌های آلومینیومی و تک‌سهم‌های فولادی است. امروز در گروه قندی‌ها نیز اقبال برای جمع‌آوری سهام همچنان صف خریدهای ناپایداری را در این گروه ایجاد کرده که در این بین اغلب نمادهای معاملاتی این گروه در صف کامل قیمتی قرار گرفتند. چشم‌انداز فصل مجامع امسال و انتظار برای تقسیم سودهای بالاتر از سوی شرکت‌ها در حالی باعث شده سهامداران همچنان به چشم‌انداز بازار سهام امیدوار باشند که به نظر می‌رسد، سهم‌های کوچک و برخوردار از ارزش بازاری پایین‌تر سهام شانسی دوباره برای عضو گیری بر روی تابلوی معاملات بورس و البته فرابورس داشته باشند.

نظر بدهید