اینفوگرافیک برترین شرکت‌های فین‌تک ۲۰۱۹

کدام شرکت‌ها بیشترین سرمایه را دریافت کرده‌اند؟

0
470

ناظر اقتصاد: در اینفوگرافیک برترین شرکت‌های فین‌تک ۲۰۱۹ ، میزان سرمایه‌گذاری انجام شده بر روی نوآورترین شرکت‌های فین‌تک به نمایش درآمده است.

آنچه که امروزه با عنوان فناوری مالی (فین تک)، شناخته‏‏ می‌‏شود، نخستین بار بیش از ۴۰ سال قبل در بازارهای سرمایه شروع به تکامل نمود. گروه مشاورین بوستون (BCG)، فین تک را «استفاده از فناوری‌های نوآورانه برای توانمندسازی نهادهای مالی یا افزایش میزان رقابت‌پذیری‏‏ آن‏ها در مقایسه با سایر نهادهای مالی» تعریف کرده است .(BCG,2016)

تولد و ظهور فین‌تک ریشه در بحران مالی و تحلیل اعتماد و عدم اعتماد موجود در زمینه فناوری‌‏های سنتی مالی دارد. پس از بحران‌های مالی ایجاد شده در سراسر جهان، خشم مردم از نظام بانکی، زمینه‏‏‌ای مناسب برای نوآوری مالی بود. چرا که استفاده از تلفن همراه نسبت به مراجعات حضوری به بانک برای‏‏ آن‏ها ارجحیت داشت. در این چشم انداز مطلوب، ارائه دهندگان فین تک، خدمات جدید را با هزینه‌های پایین‌تر از طریق نرم افزارهای کامپیوتری و یا برنامه‌های تلفن همراه ارائه‏‏ می‏‌دهند.

به طور خلاصه، شرکت‌‏های فین تک اعتماد، شفافیت و تکنولوژی ارائه‏‏ می‌‏دهند. با استفاده از بحران اعتماد نسبت به بانک‌‏ها، این شرکت‌‏ها‏‏ می‌‏توانند کار و خدمات را با هزینه پایین‏‌تر به شیوه‏‏‌ای شفاف‌تر، از طریق رابط کاربری آسان ارائه دهند(Chishti & Barberies, 2016). جریانات غالب فین‌تک‌ را می‌توان به دو بخش شاخص‌های طرف عرضه و شاخص‌های طرف تقاضا تقسیم نمود. شاخص‌های عرضه‏‏ آن‏هایی هستند که نوآوران را به منظور پیشنهاد محصول یا خدمتی جدید سوق‏‏ می‏‌دهند و شاخص‌های طرف تقاضا نیز مشتریان را به سمت استفاده از نوآوری سوق‏‏ می‌‏دهد.

نوآورترین شرکت‌های فین‌تک دو چیز مشترک دارند. آنها توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‏کنند و از این فناوری برای ساده‌‏تر کردن معاملات مالی استفاده می‌کنند.

در اینفوگرافیک برترین شرکت‌های فین‌تک ۲۰۱۹ ، میزان سرمایه‌گذاری انجام شده بر روی نوآورترین شرکت‌های فین‌تک به نمایش درآمده است. این اینفوگرافیک برآمده از رتبه بندی جدید مجله فوربز در نوآورترین شرکت‌های فین تک سال ۲۰۱۹ است. مهم‌ترین یافته‌های این پیمایش به صورت زیر است:

  • ۳۹ شرکت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه دریافت نموده‌اند.
  • در زمینه پرداخت، شرکت‌های فین‌تک سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند(۲.۹۴ میلیارد دلار). شرکت استریپ(Stripe) با ۶۸۵ میلیون دلار برترین شرکت جهانی در این زمینه بوده است.
  • در دسته تامین مالی شخصی، کریدیت کارما( Credit Karma) برترین شرکت به شمار می‌آید(۸۶۹ میلیون).
  • در دسته املاک و مستغلات، شرکت اوپن دور( opendoor) با ۱ میلیارد دلار برترین شرکت شناخته شده است.
  • در دسته بلاک چین، شرکت کوین بیس( Coinbase) با ۵۲۵ میلیارد دلار برترین شرکت می‌باشد.
  • در دسته سرمایه‌‏گذاری‏ شرکت رابین هود(Robinhood) با ۵۳۹ میلیون دلار برترین شرکت شناخته شده است.
  • در دسته وال‌استریت، شرکت سیمفونی(symphony)، با ۳۰۰ میلون دلار برترین شرکت شناخته شده است.
  • در دسته استقراض، شرکت کابیج(Kabbage) با ۴۸۹ میلیون دلار برترین شرکت است.

برترین شرکت‌های فین‌تک 2019

نظر بدهید