اینفوگرافیک ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹

0
519

ناظر اقتصاد: از سال ۲۰۱۰، بانک‌‌های مرکزی کشورها فروش طلا را متوقف کرده و شروع به ذخیره سازی آن کردند. چون طلا یک عامل کنترل کننده عدم اطمینان‌های اقتصادی و نوسانات نرخ ارز عمل می‌کند، این اقدام بانک‌های مرکزی به خوبی نشان می‌دهد که کدام کشورها بیشتر از همه قادر به مقابله با طوفان‌های اقتصادی هستند. در این اینفوگراف، ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار می‌گیرد:

 • طبق داده‌های Gold.org، آمار صندوق بین المللی پول نشان می‌دهد که ایالات متحده با فاصله زیاد بیشترین ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹ را در اختیار دارد، پس از آمریکا، آلمان و خود صندوق بین المللی پول در جایگاه دوم و سوم ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹ قرار گرفته‌اند. دو رقیب اصلی آمریکا، یعنی روسیه و چین، در جایگاه ششم و هفتم ذخایر طلای جهان قرار گرفته‌اند.
 • چین و روسیه مشتاق‌ترین خریداران طلا در سال‌های اخیر هستند.
 • گرچه چین بزرگترین تولید کننده طلا است، ذخایر طلای چین نسبت به رقبای آن بی رمق است، مخصوصا وقتی که با اندازه اقتصاد مقایسه می‌شود.
 • اخیرا قیمت جهانی طلا افزایش یافته است، مخصوصا به دلیل مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین. چین بر بازارها هراس افکنده است و سرمایه‌گذاران را به یافتن بهشت‌های امن سوق داده است.

یک تم معمولی در علم اقتصاد این است که «هر که صاحب طلاست قانون را وضع می‌کند». آمارهای جدید شکاف بزرگی را بین بالاترین و پایین‌ترین دارندگان ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹ نشان می‌دهد.

رتبه‌بندی کشورهای دارای بیشترین ذخایر طلای جهان

 1. ذخایر طلای آمریکا – ۸,۱۳۳ تن – ۳۷۳ میلیارد دلار
 2. ذخایر طلای آلمان – ۳,۳۶۹ تن – ۱۵۴ میلیارد دلار
 3. ذخایر طلای IMF – 2،۸۱۴ تن – ۱۲۹ میلیارد دلار
 4. ذخایر طلای ایتالیا – ۲,۴۳۶ تن – ۱۱۲ میلیارد دلار
 5. ذخایر طلای فرانسه – ۲،۴۳۶ تن – ۱۱۱ میلیارد دلار
 6. ذخایر طلای روسیه – ۲,۱۶۸ تن – ۹۹ میلیارد دلار
 7. ذخایر طلای چین – ۱,۸۸۵ تن – ۸۶ میلیارد دلار

قدرت ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹

طبق آخرین آمار صندوق بین المللی پول (IMF)، ذخایر طلای آمریکا بیشترین میزان در جهان است، به طوری که ذخایر طلای آمریکا به ۸,۱۳۳ تن می‌رسد. بسیاری از دیگر کشورها زیر ۳ هزار تن ذخیره طلا دارند و صندوق بین المللی پول با ۲,۸۱۴ تن ذخیره طلا در جایگاه سوم دارندگان ذخایر طلای جهان قرار دارد.

اینفوگرافیک ذخایر طلای جهان 2019

نظر بدهید