اینفوگرافیک نرخ شکست کسب و کارهای نوپا به تفکیک صنعت

0
590

ناظر اقتصاد: در سال ۲۰۱۶ اسکات آنتونی در مقاله‌ای که در نشریه «هاروارد بیزینس ریویو» منتشر کرد به چندین پژوهش و مقاله اشاره کرد که پیش‌بینی می‌کنند در سال‌های آتی تعداد زیادی شکست کسب و کارهای نوپا رخ خواهد داد یا برتری خود در صنعتی که در آن فعالیت می‌کنند را از دست خواهند داد.

کارآفرینان موفق، توانایی‌های برنامه‌ریزی، مهارت‌های ارتباطی مستدل، مدیریت ارتباط بین فردی، مهارت‌های مدیریتی، توانایی حل مسئله و مهارت‌های رهبری را دارند. با این وجود، شکست در دنیای استارتاپ‌ها یک حقیقت تلخ است.

با این حال نکته مهمی که باید به آن توجه کرد آن است که هر چند افول شرکت‌ها امری طبیعی است با این حال، اهمیت شکست با توجه به نوع صنعتی که کسب و کارها در آن فعالیت می‌کنند نقش تعیین کننده‌ای دارد. به همین دلیل است که بسیاری از کشورهای توسعه یافته دنیا دولت‌ها برای جلوگیری از افول این بنگاه‌ها با اقدامات حمایتی فراوان مانع از سقوط آن‌ها می‌شوند.

یکی از شایع ترین علل شکست استارت آپ ها در جهان این است که کارآفرینان در مورد چگونگی به دست آوردن مشتریان بیش از حد خوش‌بین هستند. آنها با این فرض که یک وب سایت جالب، محصول یا خدمات خوب ساخته‌‏اند، فکر می‌‏کنند می‏‌توانند مشتریان را سمت خود بکشانند. اما ممکن است برای چند مشتری اول این اتفاق بیافتد، اما پس از آن، هزینه جذب مشتری بسیار زیاد خواهد بود و باید این مشکل را برطرف نمود.

یکی دیگر ‏از ‏مسائلی که زمینه ساز شکست کسب و کارهای نوپا می‌شود، ضعف تیم مدیریت است. تیم مدیریت ضعیف به احتمال زیاد در موارد زیر اشتباه خواهند داشت:

آنها اغلب در استراتژی ضعیف هستند؛ ساخت یک محصول که هیچ کس آن را نمی‏‌خرد. در صورتی که یک مدیر باید قبل و در حین توسعه کار، بازار را ارزیابی نموده باشد و پس از به نتیجه رسیدن بررسی‌‏ها اقدام به ورود بازار نماید.

آنها اغلب در اجرا ضعیف هستند، که منجر به ایجاد مسائلی در تولید محصول و همچنین به موقع آماده نشدن آن و ورود ضعیف به بازار می‌‏گردد.

همچنین، کمبود منابع مالی ‏نیز یکی ‏دیگر ‏از ‏دلایل اصلی شکست استارت‌آپ‌ها است. یک کار کلیدی مدیرخوب این است که درک خوبی از مقدار پول باقی مانده برای رسیدن به اهداف شرکت داشته باشد و بداند با مقدار دارایی موجود آیا می‌‏توان به اهداف مورد نظر رسید یا خیر.

نموداری که در ‏ادامه نشان داده شده است، حکایت از ‏نرخ شکست کسب و کارهای ‏نوپا به تفکیک صنعت دارد. این نمودار ‏می‌تواند راهنمای بسیار ‏خوبی برای ‏ایده پردازان جوانی که با رویا پردازی به دنبال ‏ایده‌ها خود می‌روند باشد. طبق اطلاعات نمودار، صنایع بیمه مالی و املاک و مستغلات با نرخ شکست ۴۲ درصد کمترین و صنعت فناوری اطلاعات با ۶۳ درصد بیشترین نرخ شکست را در بین صنایع مورد بررسی به خود اختصاص ‏داده‌اند.

نرخ شکست کسب و کارهای نوپا به تفکیک صنعت

نظر بدهید