اینفوگرافیک | گزارش ثروت جهانی ۲۰۱۸

0
658

ناظر اقتصاد: اینفوگرافیک حاضر مهمترین نکات گزارش ثروت جهانی ۲۰۱۸ را نمایش می‌دهد. طبق این گزارش، ثروت HNWIها برای اولین بار به بیش از ۷۰ تریلیون دلار رسیده است.

مدیریت ثروت (Wealth management)، یکی از شاخه‌های مشاوره سرمایه‌گذاری است که از ترکیب فعالیت‌های گوناگون از جمله برنامه‌ریزی مالی، مدیریت سبد سهام سرمایه‌گذاری و خدمات مشاوره‌ای سرمایه‌گذاری، حقوقی و … تشکیل شده ‌است. این اصطلاح نخستین بار در سال ۱۹۳۳ مورد استفاده قرار گرفت. بانک‌های آمریکایی گلدمن ساکس و مورگان استنلی و نیز بانک سوئیسی UBS نخستین شرکت‌های خدمات مالی و بانکداری بودند که خدمات مدیریت ثروت را ارائه نمودند. اکثراً مشتریان حقوقی و حقیقی خاص بانک‌ها که معمولاً خالص ارزش دارائی‌های آنان نزد بانک بیش از یک میلیون دلار بوده یا شرکت‌های حقوقی کوچک با درآمدهای بالا، مشتریان خدمات مدیریت ثروت را تشکیل می‌دهند.

افراد تشکیل دهنده این بازار که افراد با ارزش خالص بالا (HNWI) تعریف می‌شوند بسته به اندازه بازار هر کشوری مشخص می‌شوند. مثلا کردیت سوئیس افراد با ارزش خالص بیش از یک میلیون دلار، لویدز نیم میلیون دلار و شرکت‌های تامین سرمایه در ایران بالای ۲۰ میلیارد ریال را بازار مدیریت ثروت در نظر می‌گیرند.

گزارش ثروت جهانی هر ساله توسط موسسه کپجمینی (Capgemini) منتشر می‌شود. اینفوگرافیک حاضر مهمترین نکات گزارش ثروت جهانی ۲۰۱۸ را نمایش می‌دهد. طبق این گزارش، ثروت HNWIها برای اولین بار به بیش از ۷۰ تریلیون دلار رسیده است. نرخ بازگشت سرمایه گذاری برای این افراد ۲۷ درصد بوده است. دارایی‌های HNWIها به شکل‌های گوناگونی هستند، طبقه مهم دارایی HNWI به صورت زیر است:

blueسهام ۳۰.۹%
blueپول و شبه پول ۲۷.۲%
blueاملاک و مستغلات ۱۶.۸%

املاک و مستغلات برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ بار به مکان سوم تنزل پیدا کرد.

اینفوگرافیک حاضر نشان می‌دهد که سطح رضایتمندی HNWI ها ۷۰ درصد بوده است. همچنین آن‌ها ابهاماتی در قبال آینده ارزهای دیجیتال دارند. برخی از آن‌ها نیز از وجود نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری بالا در ارزهای دیجیتال سخن گفته‌اند.

ثروت جهانی 2018

نظر بدهید