اقتصاد بلاک چین یک تریلیون دلاری می‌شود!

0
526

ناظر اقتصاد : تحلیلگران فعال در موسسه گارتنر برآورد کرده‌اند اقتصاد بلاک چین که بخش مهمی از آن ارزش مجموع کسب و کارهای مبتنی بر فناوری بلاک ‌چین است تا یک دهه آینده از مرز یک تریلیون دلار عبور کند.

اهمیت ارزهای دیجیتال در اقتصاد بلاک چین

به گزارش ایسنا، در چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری‌شده بسیاری همچون بیت‌کوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شده و کاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول‌های خود به ارزهای دیجیتال هستند؛ چراکه این روزها بسیاری از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته‌اند به پول زیادی دست پیدا کنند. بیت کوین از سال ۲۰۰۹ میلادی معرفی شد و به تدریج به مشهورترین ارز دیجیتال در سراسر جهان و یکی از بخش‌های مهم اقتصاد بلاک چین، که ارزش بسیار بالایی دارد، تبدیل شد.

همانطور که بیان شد در حال حاضر ارزهای دیجیتال نقش مهمی را در اقتصاد بلاک چین بازی می کنند گفته می‌شود ارزهای دیجیتال رمزپایه غیرقابل هک هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلتفرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند. در واقع باید گفت که ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بر پایه فناوری بلاک چین (Blockchain) هستند که حقیقتا نقش یک پایگاه داده را برای رمزنگاری، ثبت و ایمن سازی تراکنش‌های دیجیتالی بازی می‌کنند.

اقتصاد بلاک چین یک تریلیون دلاری می‌شود!

پیش بینی روند فناوری و اقتصاد بلاک چین

بر اساس تازه‌ترین پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه گارتنر در زمینه اقتصاد بلاک چین، مجموع ارزش کل کسب و کارهای مبتنی بر فناوری بلاک‌چین تا سال ۲۰۲۶ میلادی به عددی بیش از ۳۶۰ میلیارد دلار می رسد و تا پایان سال ۲۰۳۰ میلادی یعنی یک دهه آینده نیز به رقمی معادل ۱.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.

بر اساس گزارش وب سایت coindesk ، نتایج پژوهش‌های موسسه تحقیقاتی اکسنچر (Accenture) نشان می‌دهد که سال ۲۰۱۵ سال شکوفایی و به اوج رسیدن فناوری و اقتصاد بلاک‌چین و سرمایه‌گذاری دولت و شرکت‌های مختلف بود و به همین دلیل توجه سرمایه گذاران و موسسات فراوانی در سال های بعد از آن یعنی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی به سمت و سوی بلاک چین سوق داده شد.

این کارشناسان همچنین پیش بینی کرده‌اند که سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۴ میلادی این فناوری از توجه بیشتری برخوردار خواهد شد به گونه ای که آنها برآورد کرده‌اند مجموع ارزش کسب و کارهای مبتنی بر فناوری بلاک‌چین تا سال ۲۰۳۰ میلادی یعنی یک دهه آینده به عدد ۱.۳ تریلیون خواهد رسید که این عدد خود نشان‌دهنده شکوفایی فناوری و اقتصاد بلاک چین در سالهای آتی در جهان است.

نظر بدهید