ظهور ارزهای مجازی ملی در مقابله با بیت‌کوین

0
318

ناظراقتصاد: به گفته الکساندر بورودیخ یکی از تحلیلگران اقتصادی، تا زمانی که مردم بیت کوین را به عنوان یک ”طلای مجازی” تلقی کنند، قیمت آن افزایش خواهد یافت. وی اذعان کرده که(به همین دلیل است که) بسیاری از کشورهای می‌خواهند ارز مجازی متمرکز متعلق به خودشان را داشته باشند. به گزارش تابناک به نقل از Russia Today، بورودیخ در حاشیه اجلاس داووس سوییس به خبرنگاران گفته است که دولت ها قطعاً به وضع مقررات در خصوص ارزهای مجازی خواهند پرداخت. وی در ادامه افزوده است که ” از دیدگاه من، دولت‌ها ارزهای مجازی «ملی»ای مانند «ارز کد گذاری شده روبل» یا «ارز کد گذاری شده نفتی» را ایجاد خواهند کرد. آن ها می‌خواهند که از نفت یا سایر منابع طبیعی خود حفاظت کنند”.
به اعتقاد این تحلیلگر اقتصادی، ” قطعاً در سال ۲۰۱۸ شاهد ظهور اولین نشانه‌های ارزهای مجازی ملی در پاسخ به بیت کوین خواهیم بود”. همچنین، بورودیخ گفته است که همه مردم می‌توانند از فناوری ”زنجیره ی بلوکی” که در ارزهای مجازی وجود دارد استفاده کنند. در این خصوص، وی بیان کرده است که ”زنجیره ی بلوکی یکی از ‘فناوری های سطح پایین’ است که موج بعدی فناوری را به طور کلی ایجاد خواهد کرد. زنجیره بلوکی دنیا را از سیستمی متمرکز به غیرمتمرکز تبدیل خواهد کرد و باعث خواهد شد که اطلاعات بین افراد به شکلی کاملا امن و حفاظت شده به اشتراک گذاشته شود”.

بورودیخ «زنجیره بلوکی» را با ایجاد جستجوگرها برای اینترنت در سال ۱۹۹۴ مقایسه کرده است. در توضیح، وی گفته اینکه ما اینترنت را بخشی از «خدمات» می‌دانیم به دلیل وجود جستجوگرها و امکان جستجو کردن در اینترنت است.(این در حالی است که) در حال حاضر چنین جستجوگری هنوز برای زنجیره‌های بلوکی وجود ندارد. وی در ادامه پیش‌بینی کرده است که در سال جاری نرم افزارهایی ایجاد خواهد شد که استفاده از زنجیره‌های بلوکی را برای استفاده ی مردم عادی آسان‌تر خواهد کرد.

نظر بدهید