بیت کوین باز هم سقوط کرد!

0
240

ناظراقتصاد: بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ارزش بیت کوین در روز جاری بیش از ۱۶ درصد کاهش یافت. لازم به ذکر است که از اوایل ماه ژانویه تا کنون بیت کوین بیش از ۵۰ درصد (معادل ۷۲ میلیارد یورو) از ارزش خود را از دست داده است. به گزارش تابناک به نقل از Russia Today، تا ظهر امروز هر واحد بیت کوین به مبلغ ۷.۹۸۲ دلار معامله شده است. این بدان معنا است که در مقایسه با ماه دسامبر سال گذشته که قیمت هر بیت کوین به ۲۰،۰۰۰ دلار رسید، ارزش این ارز مجازی تقریبا ۵۸ درصد کاهش یافته است.

بیت کوین باز هم سقوط کرد!

دلیل سقوط ارزش بیت کوین دستکاری قیمت‌ها در یکی از بازار های مبادله بیت کوین و همچنین اخبار منتشر شده در مورد تصمیم هند برای حذف بیت کوین در مبادلات تجاری در این کشور است. لازم به ذکر است که دیروز وزیر امور مالی هند اعلام کرده بود که استفاده از ارزهای مجازی در این کشور غیرقانونی است و دولت هند قصد دارد که استفاده از آن ها را به طور کلی ممنوع کند.

همچنین، باید اشاره گردد که شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرده است که قصد دارد که تمامی تبلیغات مربوط به ارزهای مجازی و ”پیشنهاد اولیه پول دیجیتالی” را از سایت خود حذف کند. به گفته نیک کرک یکی از متخصصان فناوری اطلاعات، انتشار اخبار بسیاری در مورد وضع قوانین جدید برای ارزهای مجازی باعث به هراس افتادن بازار این ارزها شده است”.

این در حالی است که برخی دیگر از ارزهای مجازی(به غیر از دو نوع از آنها) هم با کاهش قیمت مواجه شده‌اند. به طور مثال، ”ریپل” و ”بیت کوین کش” در ماه ٰژانویه سال جاری به ترتیب ۴۵ و ۳۵ درصد کاهش ارزش داشته‌اند. این تنها ”اتروم” بوده است که در ماه گذشته ۴۵ درصد بر ارزشش افزوده شده است. نیک کرک در این خصوص افزوده است که ”اتروم” به زودی (با عملکرد بهتر خود نسبت به بیت کوین)جای این ارز مجازی را خواهد گرفت.

از سویی دیگر، اندی برومبرگ که خود در زمینه ”پیشنهاد اولیه پول دیجیتالی” فعالیت می‌کند اذعان کرده است که وضعیت کلی بازار ارزهای مجازی مناسب است. به گفته وی، اگر قیمت‌ها را در نظر نگیریم شاهد آن خواهیم بود که بازار ارزهای مجازی شاهد ظهور پروژه‌های باکیفیتی بوده است که افرادی متخصص بر روی آنها در حال فعالیت هستند و به برخی موفقیت‌ها در حوزه فناوری دست یافته‌اند.

نظر بدهید