بیت کوین به بالای ۱۲ هزار دلار رسید!

0
329

ناظراقتصاد: بیت کوین برای اولین بار روز چهارشنبه به بیش از ۱۲ هزار دلار رسید. به این ترتیب از ابتدای سال جاری بیش از ۱۱۰۰ درصد سود به دست آورده است.

بیت کوین طی هفته های اخیر با وجود هشدارهای حباب بالقوه باز هم رشد کرد. این نرخ ارز مجازی سال جاری را با قیمتی زیر هزار دلار آغاز کرده بود. برای اولین بار در ابتدای ماه نوامبر به ۸ هزار دلار رسید و هفته گذشته رکورد ۱۱ هزار دلاری را زد.

بخش عمده ای از صعود خیره کننده این ارز دیجیتال به این دلیل است که سرمایه گذاران بزرگ و حرفه ای شروع به خرید و فروش آن کرده اند. همچنین کسب و کارها و شرکت هایی که به طور مستقل در مالکیت و اجرا قرار دارند هم برای از دست ندادن سرمایه خود به بیت کوین رو آورده اند.

مردم دعا می کنند قیمت آن بالاتر از این برود، هرچند که چهره های برجسته امور مالی و اقتصادی معتقدند که باید مراقب بود.

جوزف استیگلیز، برنده نوبل هفته گذشته گفت که بیت کوین باید غیرقانونی شود. حتی وارن بافت و جیمز دیمون مدیرعامل JPMorgan Chase هم مخالف با بیت کوین هستند.

اما با این حال بعضی از موسسات مالی کمک می کنند تا بیت کوین بیشتر به جریان اصلی تبدیل شود. از هفته آینده، سرمایه گذاران قادر خواهند بود معاملات آتی بیت کوین را از طریق بورس کالای شیکاگو دنبال کنند.

معاملات آتی به معامله گران اجازه می دهد تا در مورد قیمت های آینده دارایی ها مانند ارزها، فلزات و محصولات کشاورزی شرط بندی کنند. Nasdaq نیویورک هم می خواهد از اواسط سال آینده فهرست بیت کوین آتی را در فهرست خود قرار دهد.

بیت کوین، یکی از بیشمار ارزهای رمزنگاری شده است. این سکه مجازی است و توسط کامپیوتر و با استفاده از الگوریتم های پیچیده استخراج شده است.

اخیرا بیت‌کوین نوساناتی داشت. بعد از اینکه هفته گذشته رکورد ۱۱ هزار دلاری را زد، بیش از ۲ هزار دلار فروریخت.

اما صنعت ارز رمزنگاری شده بی نظیر است. آنها پیش بینی می کنند که بیت‌کوین ماه آینده به مراتب بیشتر رشد کند.

آرتور هیز، مدیرعامل شرکت Bitmex هنگ کنگ، به سی ان ان مانی گفت که فکر می کند بیت کوین سال آینده رکورد ۵۰ هزار دلاری را خواهد شکست.

Octagon’s Chapman حتی رقمی بالاتر را عنوان می کند. او معتقد است که پیش از سال ۲۰۱۸، بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می رسد. این رشد حتی با وجود ارزهای رمزنگاری شده رقیب رخ خواهد داد که ممکن است توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کنند.

به گفته او، بیت کوین در حال حاضر معتبرترین ارزرمزنگاری شده است.

نظر بدهید