تحلیل بازار طلا در هفته سوم آبان ۹۸

0
309

بازار جهانی طلا در هفته سوم آبان ۹۸

هم دولت چین و هم کاخ سفید، آرام آرام در حال برداشتن گام‌هایی به سمت رسیدن به راه حل مشکل جنگ تجاری هستند. از این‌رو پناهگاه‌های امن سرمایه، از جمله طلا، در سایه پیشرفت مذاکرات دو قطب اقتصادی جهان در حال تجربه افت ارزش هستند. پس از آنکه مسوولان چینی اعلام کردند که اعمال تعرفه‌های تجاری از سوی دو طرف متوقف خواهد شد، طلا در روز پنج‌شنبه به پایین‌ترین میزان خود در سه ماه اخیر نزول کرد.

با این وجود در روز جمعه نشت اخباری درباره مخالفت‌ تعدادی از مقامات کاخ سفید با برخی از جنبه‌های توافق جزئی جدید بازارها را در حالت تعلیق نگه داشته است. با این وجود ارزش هر اونس فلز زرد با کاهشی که در روز جمعه داشت، رکورد کاهش ارزش از نوامبر سال ۲۰۱۶ را به ثبت رساند. این هفته ارزش طلا ۳.۱ درصد سقوط کرده است.

بازار ایران در هفته سوم آبان ۹۸

دوشنبه قیمت طلای داخلی از دو سو تحت فشار قرار گرفت. دلار داخلی افت قیمت را ثبت کرد و در بازار جهانی هم شاهد خروج سرمایه‌ها از بازارهای امن و حرکت به سمت دارایی‌های ریسکی مثل سهام بودیم. البته سکه به این دو اتفاق واکنشی بیش از اندازه نشان داد و در حالی که دلار و طلای جهانی کاهش کم‌اهمیتی را ثبت کردند، در بازار سکه شاهد عقب‌نشینی ۸۱ هزار تومانی قیمت (معادل ۲ درصد) و رسیدن به ارتفاع ۳ میلیون و ۹۱۵ تومان بودیم. در کنار آمار امیدوارکننده از اقتصادهای مهم و خوش‌بینی به پیشرفت مذاکرات تجاری، اعمال برخی معافیت‌ها برای شرکت هوآوی از تحریم ایالات متحده انگیزه برای خرید طلا در بازار جهانی و متعاقبا بازار داخلی را کمرنگ کرد.

پیش‌بینی بازار طلا در هفته سوم آبان ۹۸

ارزش فلز زرد، در این هفته به دلیل اظهارات خوش‌بینانه چینی‌ها درباره جنگ تجاری، بازدهی بیشتر اوراق و سهام و همچنین نبود نوسان در شاخص تورم، باز‌هم عقب‌نشینی کرد. یکی دیگر از اخباری که در این هفته موجب فشار بر قیمت فلز زرد در مسیر کاهشی شد انتشار اخباری مبنی عدم افزایش ذخایر طلای بانک خلق چین (PBC) در هفته گذشته بود. بانک خلق چین یکی از جمع‌آوری‌کنندگان دائمی طلا است.

تحلیل بازار طلا در هفته سوم آبان 98

نظر بدهید