تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اسفند ۱۳۹۶

0
351

ناظراقتصاد: به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در اسفند ماه سال ۱۳۹۶، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۱۲.۳ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش اندک ۰.۵ درصدی را نشان می دهد.

همچنین در ماه مورد گزارش (اسفند ۱۳۹۶)، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۵۷.۶ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۶.۱ درصد افزایش نشان می دهد.

بازار معاملات مسکن شهر تهران در سال ۱۳۹۶ از روند رو به رشدی برخوردار بود؛ به طوری که تعداد معاملات انجام شده در این سال نسبت به سال قبل با ۱۱.۸ درصد افزایش همراه بود. همچنین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی نیز در سال مزبور افزایش ۱۱.۵ درصدی را تجربه نمود. بررسی تحولات بازار اجاره بهای مسکن در اسفندماه سال ۱۳۹۶موید تغییر متناسب اجاره بها با نرخ تورم در این دوره می باشد، به طوریکه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۰.۵ و ۹.۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است. مشروح این گزارش را از فایل زیر بخوانید.
گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اسفند ماه سال ۱۳۹۶

 

نظر بدهید