تسریع رشد اقتصادی روسیه!

0
363

ناظراقتصاد: رشد اقتصادی روسیه تسریع شده اسبراساس آمار و ارقامی که در روسیه منتشر شد رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم امسال تسریع شده است.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، براساس آمار و ارقامی که در روسیه منتشر شد رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم امسال تسریع شده است.
بر اساس اعلام سازمان آمار و پژوهش های اقتصادی روسیه، روند از سرگیری رشد اقتصادی روسیه در سه ماهه دوم امسال به طور قابل توجهی تسریع شد. به طوری که رشد اقتصادی این کشور در این فصل از سال به دو و نیم درصد در مقیاس سالیانه رسید. روسیه بعد از دو سال رکود اقتصادی، در آخر سال ۲۰۱۶ از این حالت خارج شد. تولید ناخالص داخلی روسیه در سه ماهه نخست امسال در مقیاس سالانه نیم درصد افزایش یافته بود.
روسیه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ با سه دهم درصد رشد اقتصادی بعد از دو سال رکود اقتصادی ناشی از سقوط قیمت نفت در بازار جهانی و تحریم های کشورهای غربی علیه روسیه به علت ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه به خاک خود و بحران اوکراین، از حالت رکود خارج شد.
کارشناسان افزایش مصرف خانوارها و افزایش تولید نفت و گاز در بهار امسال را در افزایش رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم امسال تاثیر گذار می دانند.
وزیر اقتصاد روسیه در آخر ماه ژوییه امسال گفت افزایش رشد اقتصادی کشور زمینه را برای رشد اقتصادی بیش از دو درصد این کشور در سال ۲۰۱۷ فراهم خواهد کرد.

نظر بدهید