جهش خیره کننده شاخص کل بورس

0
1743

ناظراقتصاد: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه بیست و سوم خرداد ماه ۹۷، با افزایش تاریخی ۲۷۶۷ واحدی معادل ۲.۸۷ درصد به رقم ۹۹ هزار و ۱۴۶ واحد رسید. این در حالی است که روز گذشته شاهد افزایش ۵۳۱ واحدی معادل ۰.۵۵ درصد نماگر کل بودیم.

به گزارش تابناک، امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین و آخرین روز کاری هفته جاری، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افزایش ۸۵۷ واحدی معادل ۲.۸۷ درصد به رقم ۳۰ هزار و ۷۳۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز همانند روز قبل با رشد ۳۳۸ معادل ۱.۹۳ درصد، عدد ۱۷ هزار و ۸۸۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۴۶ واحدی معادل ۱.۹۳ درصد به رقم ۱۳ هزار و ۲۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۲۴۳ واحد افزایش معادل ۳.۰۵ درصد را رقم زد و به سطح ۱۰۹ هزار و ۴۷۶ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول، با ۲۱۱۵ واحد افزایش معادل ۳.۰۴ درصد به رقم ۷۱ هزار و ۶۰۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم بر همانند روز قبل، با ۵۰۹۳ واحد افزایش معادل ۲.۵۵ درصد همراه بود و عدد ۲۰۴ هزار و ۸۱۶ واحد را به نمایش گذاشت.

نمادهای پربیننده در بورس تهران مربوط به شرکت‌های پرداخت الکترونیک سامان‌کیش، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، کالسیمین، ماشین‌سازی اراک و سایپا دیزل بوده‌اند.

شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۱۲:۳۰ داشت و در سطح ۹۹ هزار و ۱۴۶ واحد قرار گرفت.

نظر بدهید