اینفوگرافیک میزان درآمد تجارت الکترونیک کشورهای برتر ۲۰۱۸

0
704

ناظر اقتصاد: تجارت الکترونیک در دنیا در حال گسترش است و توانسته در زمینه روش‌های سنتی بازرگانی تحولاتی ایجاد کند. شرکت‌های بزرگ و قابل توجهی در این زمینه در جهان فعالیت ‌می‌کنند. در اینفوگراف ارائه شده در این بخش، میزان درآمد تجارت الکترونیک برای هر کاربر (تخمین زده شده) را در ده کشور برتر در این زمینه در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد. همچنین تعداد کاربران در زمینه تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۸ در هر کشور نشان داده شده است.

در این اینفوگراف و آمارهای ارائه شده مربوط به مدل کسب و کار B2C در تجارت الکترونیک است. در واقع یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین نوع تجارت الکترونیک مدل B2C است. این نوع مدل توانسته به سرعت افزایش یابد در این نوع مدل یک طرف بنگاه است و طرف دیگر مصرف کننده نهایی می‌باشد. با توجه به گسترش این نوع مدل کسب و کار که بخش قابل توجه آن در خرده‌فروشی‌های الکترونیکی قابل مشاهده است دیگر می‌توان انواع کالاها را بر روی اینترنت خریداری کرد.

اولین کشور که بیشترین درآمد تجارت الکترونیک برای هر کاربر داشت ایالات متحده است که این میزان حدود ۱۹۵۲ دلار در سال ۲۰۱۸ است. بریتانیا دارای رتبه دوم با میزان ۱۶۳۹ دلار است و آلمان با میزان ۱۱۰۱ دلار در رتبه سوم قرار دارد.

چین بیشترین تعداد کاربر را در سال ۲۰۱۸ داشته که بالغ بر یک میلیارد و سه میلیون کاربر می‌باشد. البته به علت بالا بودن جمعیت این کشور و گسترش حوزه تجارت الکترونیک در چین این امر اتفاق افتاده و قابل پیش بینی نیز بود. همچنین، این کشور در رتبه پنجم با میزان ۶۳۴ دلار درآمد تجارت الکترونیک (برای هر کاربر) قرار دارد.

اینکه چرا ایالات متحده با وجود تعداد کاربر کمتر نسبت به چین در رتبه اول قرار دارد، باید به این نکته توجه داشت وجود شرکت‌هایی مانند آمازون در زمینه خرده‌فروشی الکترونیکی و ارائه خدمات مناسب و ایجاد رضایت در مشتریان در ایالات متحده نیز از عوامل مهم است. همچنین برخی از این شرکت‌ها مانند آمازون خدماتی ارائه می‌دهند تا فروشندگان دیگر بتوانند محصولات خود را برروی اینترنت بفروشند.

در ایران نیز در سال‌های اخیر تعداد خرده‌فروشی اینترنتی رشد قابل توجهی داشته است و فرهنگ خرید اینترنتی در کشور در حال گسترش است. البته در این میان باید خرده‌فروشی اینترنتی در ارائه خدمات به مشتریان برنامه‌های مناسبی ارائه دهند.

میزان درآمد تجارت الکترونیک کشورهای برتر 2018

نظر بدهید