دلار بالا رفت، طلا افت کرد!

0
404

ناظراقتصاد: به نقل از رویترز، قیمت طلا امروز تحت فشار افزایش ارزش اوراق قرضه و تقویت دلار و در میان گمانه‌زنی‌ها در مورد رئیس بعدی فدرال رزرو کاهش یافت. هر اونس با ۲۲ سنت کاهش ۱۲۷۶.۳۶ دلار فروخته شد.

بارناباس گان، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «قیمت طلا با تمایل بازار به سوی وال استریت و آمارهای قوی نتایج قوی‌تر از انتظار درآمد شرکت‌ها یک شبه کاهش یافت.»

ارزش سهام بازارهای آسیایی امروز بالاتر رفت درحالی ارزش اوراق قرضه آمریکا و دلار به دنبال گزارش سناتور جمهوری‌خواه مبنی بر اینکه جان تیلور رئیس بعدی فدرال رزرو است، تقویت شد.

گان گفت: «بعلاوه، تقویت دلار بر اثر خبر احتمال انتخاب جان تیلور برای ریاست فدرال رزرو عامل اصلی کاهش ارزش طلا بوده است.»

یک منبع آگاه گفت ترامپ از جمهوری خواهان نظرخواهی کرده است که جان تیلور، اقتصاددان دانشگاه استنفورد را ترجیح می‌دهند یا جرمی پاول، یکی از رؤسای فدرال رزرو در بخش مشاغل که جمهوری‌خواهان بیشتر به تیلور تمایل داشتند. گفته می شود تیلور از طرفداران افزایش نرخ بهره در آمریکاست. بازیگران بازار نیز به طور گسترده پیش‌بینی می‌کنند که امسال افزایش نرخ بهره در آمریکا داشته باشیم. افزایش نرخ بهره دلار را تقویت می‌کند و سبب می‌شود هزینه‌های نگهداری طلا افزایش یابد.

نظر بدهید