اعلام ۳ راهکار ادامه روند تورم تک رقمی در سال ۹۷

0
2737

ناظراقتصاد: رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، راهکارهای ادامه روند تورم تک رقمی در سال جاری را تشریح و سه راهکار دستیابی به آن را اعلام کرد. به گزارش شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران، بهرام پارسایی در تشریح عوامل تاثیرگذار بر ثبات اقتصادی کشور، گفت: سیاست خارجی و روابط با کشورهای دنیا، سیاست گذاری صحیح در ارتباط با سایر کشورها و حمایت از این سیاست گذاری ها در داخل سبب ثبات اقتصادی در کشور می شود.
رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه علت تورم در کشور بی ثباتی اقتصادی است، افزود: بی ثباتی اقتصادی ناشی از بی ثباتی در سیاست گذاری داخلی و خارجی و نداشتن یک سیاست واحد است.

نقش نهادهای اقتصادی در جلوگیری از افزایش نرخ تورم

وی ادامه داد: دولت می تواند با داشتن یک تیم اقتصادی چابک و منسجم مانع افزایش نرخ تورم در کشور شود، البته مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه نیز باید در این راستا در کنار دولت باشند.

نماینده مردم شیراز با اشاره به نقش نهادهای اقتصادی در جلوگیری از افزایش نرخ تورم، یادآور شد: نهادها و سازمان هایی که قدرت های اقتصادی در کشور هستند باید با دولت و سیاست های اقتصادی برای تامین معیشت خانوارها همسو شوند تا تورم تک رقمی نگه داشته شده و از افزایش نرخ آن جلوگیری شود.

وی افزود:اگر این همسویی بین دستگاه‌های مختلف دولتی و نهادهای اقتصادی دولتی و خصوصی وجود نداشته باشد دولت نمی‌تواند کاری انجام دهد.

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌های جدید می‌تواند نرخ تورم را افزایش دهد، تصریح کرد: اگر به بهانه‌های مختلف با دولت مخالفت شده و در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصادی سنگ اندازی شود، تاثیر این تحریم‌ها می‌تواند مضاعف شود.

نظر بدهید