سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال طرفدار زیادی ندارد!

0
327

ناظر اقتصاد: مجمع جهانی اقتصادی گزارشی درباره سرمایه گذاری امریکایی‌ها در ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. این گزارش می‌نویسد: چه کسانی بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر را خریداری می کنند؟ یک نظرسنجی در ماه ژوئن توسط موسسه جم و شرکت تحلیلگر Harris Insights صورت گرفت.

طبق این نظرسنجی که از بیش از ۲هزار بزرگسال انجام شده است، ۸ درصد از امریکایی‌ها در ارزهای دیجتالی مانند بیت کوین، اتریوم، لیتکوین سرمایه گذاری کرده‌اند. در مقایسه، براساس نظرسنجی موسسه گالوب در سال ۲۰۱۶، ۵۲ درصد از امریکایی در بازار سهام حضور داشتند.

شاید طرفداران بیت کوین امیدوارند محبوبیت ارزدیجیتال بیشتر شود اما حدود ۴۱ درصد از بزرگسالان می گویند که هرگز انگیزه‌ای برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال ندارند.

این نظرسنجی در طول یک سالی انجام گرفت که ارزش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین از دسامبر و قیمت ۲۰ هزار دلاری سقوط کرد و کاهش یافت. روز چهارشنبه قیمت هر یک بیت کوین تنها ۶۳۰۰ دلار قیمت دارد.

بخش زیادی از هیجان در اطراف بیت کوین در سال ۲۰۱۷، از نگرانی درباره تنظیم کننده های بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بود. حداقل در ایالات متحده امریکا، بسیاری تنظیم کننده ها با قوانین اوراق بهادار مشکل دارند. در ضمن بسیاری از حوزه های رمزنگاری در حالت عدم اطمینان قرار دارند.

در این نظرسنجی، داده های جالب دیگری هم به دست آمد: افرادی که درآمد بیش از ۱۰۰ هزار دلار سالانه دارند، نسبت به کسانی که درآمد کمتری از آنها دارند، کمتر علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند.

براساس این نظر سنجی، ۶ درصد از افرادی که سالانه ۱۰۰ هزار دلار درآمد دارند، در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. در مقایسه حدود ۱۱ درصد از افرادی که بین ۵۰ هزار تا ۷۴۹۰۰ دلار درآمد دارند، همین موضوع را بیان کرده اند. همچنین درصد بالایی از افرادی که درآمد کمتر از ۵۰ هزار دلار در سال دارند، حاضر به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هستند: حدود ۷ درصد.

به گفته مایکل وینکلسپشت، مدیرعامل شرکت جم، افراد جوان تر با درآمد کمتر، تمایل بیشتر به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارند. او می گوید: ارزهای دیجیتال بخشی از عصر دیجیتال هستند. نسال جوان هم برای انجام هرکاری از اینترنت استفاده می‌کند.

موسسه جم (Gem) این نظرسنجی انجام داد تا بداند که چه چیزی سرمایه گذاران را به طرف ارزهای دیجتال جذب می‌کند.

۵۰ درصد از پاسخ گویان به این نظرسنجی گفته اند، مایلند در آینده در کلاس هایی در این باره شرکت کنند. ۲۰ درصد از پاسخگویان گفته اند که اطلاعات بیشتر می تواند به خرید ارزهای دیجتال توسط آنها بیشتر کمک کند.

نظر بدهید