گزارش روزانه بورس | شنبه ۳ آذر ۹۷

0
188

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

تحلیل شاخص کل بورس

تحلیل شاخص کل بورس

بررسی تحلیلی شاخص کل بورس | سقوط شاخص کل بورس

ناظر اقتصاد : شاخص کل بورس با کاهش ۴۴۶۰ واحدی به ۱۷۱,۲۵۲ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس ۴۹۶۸ میلیارد ریال (۱۰۲۷ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۴۳۳۲ میلیارد ریال (تقریبا ۷۷۴ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۷۴۹۹ میلیارد ریال بوده است.

براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ با کاهش ۴ هزار و ۴۶۰ واحد به رقم ۱۷۱ هزار و ۲۵۲ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن ۱۹۷ واحد افت کرده و به رقم ۲۷ هزار و ۹۶۷ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار امروز به ۶۵۱ هزار میلیارد تومان رسید.
امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران بیش از یک میلیارد و ۷۰۹ میلیون اوراق حق‌تقدم و سهام در قالب ۱۳۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴۹۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی یک‌هزار و ۲۹۸ واحد افت کرده و به رقم ۴۹ هزار و ۸۷۲ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۱۳۹ واحد عقب‌نشینی داشت و به رقم ۱۹ هزار و ۷۱۳ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با ۴ هزار و ۳۷۷ واحد افت به رقم ۱۸۳ هزار و ۱۰۶ واحد رسید. شاخص بازار اول با ۳ هزار و ۳۷۹ واحد کاهش به رقم ۱۲۶ هزار و ۵۸۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با رقم ۸ هزار و ۴۲۹ واحد کاهش به رقم ۳۳۹ هزار و ۱۲۷ واحد رسید.
امروز در فرابورس ایران شاخص کل ۴۳ واحد افت کرده است و به رقم یک‌هزار و ۸۶۴ واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله‌گران فرابورسی بیش از ۷۳۹ میلیون برگه بهادار حق‌تقدم و سهام در قالب ۱۹۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴۳۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
افت شدید قیمت‌ها در بازارهای جهانی، انتظار برای رونمایی از گزارش‌های ماهانه را به حاشیه رانده است. سهام کامودیتی‌محور در افت شاخص بیشترین نقش را داشته‌اند و سهام مرتبط با بازارهای داخلی توانسته‌اند مقاومت نسبی در مقابل فشار عمومی فروش داشته باشند. تداوم ریزش قیمت نفت سردی چشمگیری را به معاملات سهام سرایت داده است.

نظر بدهید