گزارش بورس دوشنبه ۱۸ دی | رشد شاخص کل بورس

0
272

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزهای عمده
شاخص کل بورس شاخص کل بورس

بررسی تحلیلی بورس | بهبود شاخص کل بورس

ناظراقتصاد: شاخص کل بورس با افزایش ۹۸ واحدی به۹۶.۳۳۳ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس معادل ۲.۲۶۸ میلیاردریال (۱.۰۰۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۲.۱۷۷ میلیارد ریال (تقریبا ۱.۵۰۰ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۱.۹۴۵ میلیارد ریال بوده است.
امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت بانک ملت با ۲۸ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۲۱ و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۰ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۱، پالایش نفت تهران با ۱۰ واحد و سایپا با ۹ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۲۶ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۸۰۱ میلیون و ۸۰۴ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۴ هزار و ۳۶ نوبت داد و ستد بود.
امروز ارزش معاملات، ۳ درصد بالاتر از روز معاملاتی قبل بود و روند شاخص در مجموع صعودی بود و در طی ساعات معاملات ۸۵ مرتبه تغییر جهت داد. از مجموع ۳۴۲ نماد بورسی، امروز ۲۸۵ نماد (معادل ۸۳ % تعدادی و معادل ۹۱% از ارزش کل بورس تهران) مورد معامله قرار گرفت و در نهایت تعداد ۱۴۶ نماد با افزایش قیمت، تعداد ۱۱۴ نماد با کاهش قیمت و تعداد ۲۵ نماد بدون تغییر به کارخود پایان داد. امروز صنعت فلزات اساسی با ۲۷۲، محصولات شیمیای با ۱۹۲ و استخراج کانه‌های فلزی با ۱۵۴ میلیارد ریال بترتیب بیشترین ارزش معاملات را رقم زدند.(سه گروه برترمعاملات امروز بودند).
امروز بورس تهران در حالی معاملاتی کم‌حجم را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشست که روندی کژ‌دار و مریز بر معاملات بازار با توجه به لزوم اصلاح تکنیکالی برای شاخص کل بورس و همچنین انتظار برای انتشار گزارش‌های عملکردی ۹ ماهه شرکت‌ها در پایان دی‌ماه جاری باعث شده تا معامله‌گران بازار سهام همچنان دست به عصا در بازار گام بردارند. با این‌ همه چشم‌انداز بازارهای جهانی و وضعیت ذخایر بازارها حاکی از تداوم انتظارها برای برجای گذاشتن افقی روشن از دورنمای کامادیتی‌ها دارد. بازاری که گروه سرب و روی هم‌اکنون با مزیت‌های نهفته خود برای معامله‌گران خودنمایی می‌کند.

نظر بدهید