رشد ۳۵.۵ درصدی شاخص کل بورس از ابتدای امسال

0
355

ناظر اقتصاد : در هفته‌ای که گذشته حجم معاملات در بورس اوراق بهادار ۸۱۳۲ میلیون سهم و ارزش آن ۲۳۳۱۴ میلیارد ریال بوده که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۳۸ و ۴۷ درصد کاهش داشته است.

این در حالی است که ارزش بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات این هفته به عدد ۴۹۸۵۷۶۰ میلیارد ریال رسید که ۰.۸ درصد کاهش داشته است. ضمن این که در این مدت صنعت صنعت فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را با ۳۵.۵ درصد و بیشترین حجم معاملات را ۲۳.۶ درصد به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در یک ماه گذشته صنعت استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف با بازدهی ۸۲ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت انبوه‌سازی، املاک و مستغلات نیز با افت ۶.۹ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات هفته گذشته به عدد ۱۳۰۴۷۷ واحد رسید که ۱۰۴۵ واحد کاهش داشته است.

از ابتدای امسال تا کنون نیز شاخص کل بورس با ۳۵.۵ درصد افزایش و شاخص کل هم وزن با ۱۰.۸ درصد افزایش مواجه بوده‌اند. همچنین در مقایسه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس بمبئی با افت ۰.۱ درصدی کمترین افت و شاخص بورس استانبول با افت ۶.۹ درصدی بیشترین افت را به خود اختصاص داده‌اند.

نظر بدهید