گزارش روزانه بورس | یک‌شنبه ۱ مهر ۹۷

0
300

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

شاخص کل بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام

ناظر اقتصاد : شاخص کل بورس با افزایش ۴۵۳۳ واحدی به ۱۶۵.۰۷۲ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس ۱۳.۷۲۱ میلیارد ریال (۱۳۰۵ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۷۳۴۸ میلیارد ریال (تقریبا ۳۵۶۴ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۱۶.۲۰۰ میلیارد ریال بوده است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه یک مهرماه ۹۷ با افزایش ۴۵۳۳ واحدی به رقم ۱۶۵ هزار و ۷۲ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۷۹۳ واحدی عدد ۲۸ هزار و ۷۲۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۴۲۸۸ واحدی به رقم ۱۷۵ هزار و ۹۱۰ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۳۰۹۴ واحدی به رقم ۱۲۱ هزار و ۶۲۱ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۰۲۱۰ واحدی عدد ۳۲۸ هزار و ۷۰۶ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۲۳ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۰۲ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزارو ۳۷۲ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴ میلیارد و ۸۰۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۸۶ هزار و ۴۵۲ نوبت داد و ستد بود.

امروز بازار سهام در حالی با پرحجم‌تر شدن معاملات سهام در اغلب نمادهای معاملاتی همزمان با گردش بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان سهام و اوراق مالی قابل معامله روبرو بود که به رهبری پالایشی‌ها و گروه فلزات اساسی و همچنین سنگ آهنی‌ها، روندی شاداب در اغلب نمادهای معاملاتی برای بازار سهام ایران ترسیم شد. بازار سهام که این روزها میزبان نقدینگی جدید معامله‌گران حقیقی بازار است به خوبی نشان داده که ظرفیت جذب سرمایه را داشته و برای پاسخگویی به حجم تقاضا بهترین فرصت برای ناظران بازار سرمایه از طریق ابزارهای مالی جدید و یا عرضه اولیه سهام شرکت‌های خصوصی است.

نظر بدهید