صادرات نفت ایران در اکتبر افزایش یافت

0
200

ناظر اقتصاد: به گزارش مرکز انرژی کلانیش، صادرات نفت ایران در دو هفته اول ماه اکتبر با افزایش همراه بوده است. بر اساس این گزارش، چین با واردات در حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز و اختصاص ۳۹ درصد از کل صادرات نفت ایران همچنان به‌عنوان بزرگ‌ترین خریدار نفتی ایران قرارگرفته و هند نیز بعد از چین با واردات ۷۰۰ هزار بشکهٔ در جایگاه دوم قرار دارد.

به گزارش مرکز انرژی کلانیش، صادرات نفت ایران در دو هفته اول ماه اکتبر با افزایش همراه بوده است. بر اساس این گزارش، چین با واردات در حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز و اختصاص ۳۹ درصد از کل صادرات نفتی ایران همچنان به‌عنوان بزرگ‌ترین خریدار نفتی ایران قرارگرفته و هند نیز بعد از چین با واردات ۷۰۰ هزار بشکهٔ در جایگاه دوم قرار دارد.

مرکز تحلیلی کلانیش، صادرات نفت ایران در دو هفته اول ماه اکتبر به ۲,۲۰ میلیون بشکه در روز رسیده و نسبت به‌کل ماه گذشته (سپتامبر) با افزایش ۱۹۵ هزار بشکه‌ای همراه بوده است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط مرکز تانکر ترکرز، حجم کل صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر در حدود دو میلیون بشکه در روز بوده است.

از اول تا سیزدهم ماه اکتبر ایران عضو سازمان اوپک به مقدار ۲۸,۶۴ میلیون بشکه نفت خام صادر کرده است. بر اساس گزارش تانکر ترکرز، با در نظر گرفتن قیمت حدودی ۸۱ دلاری نفت برنت، ایران توانسته در دو هفته اول ماه اکتبر درآمد ۲.۵۰ میلیارد دلاری از فروش نفت خام داشته باشد.

با نزدیک شدن به آغاز دومین مرحله تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران در ۱۳ آبان، بسیاری از کشورهای جهان به دلیل خرید نفت از ایران بسیار نگران افزایش قیمت نفت جهانی هستند. رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ به صفر رساندن صادران نفتی را وعده داده و همچنین تحریم‌های سختی برای کشورهای خریدار نفت از ایران بعد از اجرایی شدن مرحله دوم تحریم‌ها در نظر گرفته است.

چین با واردات در حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز و اختصاص ۳۹ درصد از کل صادرات نفت ایران همچنان به‌عنوان بزرگ‌ترین خریدار نفتی ایران قرارگرفته و هند نیز بعد از چین با واردات ۷۰۰ هزار بشکهٔ در جایگاه دوم قرار دارد.

خبرگزاری رویترز در هفته جاری طی خبری نامعتبر از صادرات نفت ایران در حدود یک و نیم میلیون بشکه در روز در دو هفته اول ماه اکتبر خبر داد که بر اساس گزارش انرژی کلانیش نادرست است.

نظر بدهید