ضرر ۲.۲۵ میلیارد دلاری آمریکا از تحریم روسیه

0
364

ناظراقتصاد:به نقل از اسپوتنیک، الکساندر استادنیک نماینده تجاری روسیه اعلام کرد: اقتصاد آمریکا از اعمال تحریم‌های روسیه علیه غرب طور تقریبی ۲.۲۵ میلیارد دلار ضرر کرده است.
استادنیک ادامه داد: این احتمال وجود دارد که اقتصاد آمریکا در صورت ادامه این روند با ضرر سالانه ۲.۲ میلیارد دلاری مواجه شود.
از زمان آغاز بحران اوکراین در سه سال پیش آمریکا و غرب، روسیه را تحریم کردند و روسیه نیز در مقابل واردات کالاهای غربی به این کشور را ممنوع اعلام کرد.
نماینده تجاری روسیه ادامه داد: بر اساس اعلام کارشناسان آمریکایی ضرر مستقیم اقتصاد آمریکا از اقدامات متقابل روسیه در جنگ تحریم ۲.۲۵ میلیارد دلار بوده است که پیش‌بینی می‌شود در آینده زیان آمریکا از صادرات از دست‌رفته به ۱.۸ تا ۲.۲ میلیارد دلار می‌رسد.
در روز ۶ آگوست سال ۲۰۱۴ ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه فرمان اعمال تحریم در واردات محصولات غذایی و کشاورزی را از آمریکا، استرالیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر کرد.
استادنیک معتقد است روسیه به اجبار این تحریم‌ها را علیه غرب اعمال کرده است و اقدامات ضد روسیه آمریکا، به شرکت‌های آمریکایی نیز آسیب وارد کرده است.
این مقام روس ادامه داد: تحریم‌های غرب علیه روسیه باعث شد تا بخش مزارع کشاورزی کوچک و به طور کلی بخش کشاورزی در این کشور رشد خوبی را تجربه کند.

نظر بدهید