قیمت طلا سه ماه دیگر چه تغییری می‌کند؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر پاسخ می‌دهد

0
295

ناظر اقتصاد : رئیس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید که اگر بانک مرکزی به برنامه‌های نوشته شده خود عمل نکند در سه ماه بعد یعنی در زمان تشدید تحریم‌ها در آبان ماه شاهد رشد قیمت طلا و سکه خواهیم بود.

محمد محمدولی درباره وضعیت سکه و ارز در زمان تحریم‌ها گفت: بارها گفته‌ایم چنانچه دولت قصد دارد که التهابات بازار فروکش کند باید وعده‌های خود را در حوزه ارز و سکه مدیریت کند. دولت باید اجازه دهد که بحث عرضه و تقاضا به طور آزادانه در بازار شکل بگیرد.

محمد محمدولی با اشاره به تاثیرات بسته جدید ارزی در بازار افزود: در یکی دو روز اول که قرار بود بسته جدید ارزی اجرایی شود بازار طلا و ارز واکنش‌های مثبتی را از این برنامه گرفت. اما به دلیل اینکه دولت نتوانست این سیاست را به درستی مدیریت کند باز قیمت سکه روند افزایشی گرفت، به طوری‌که قیمت این کالای سرمایه‌ای به مرز پنج میلیون تومان نزدیک شد. اما امروز به دلیل وعده‌های مجدد بانک مرکزی درباره ارائه اوراق، ضرب سکه و عملیاتی کردن تعهدات ثبت‌نام‌ها تا حدودی آرامش به بازار بازگشته است.

وی با ارائه پیشنهادی به بانک مرکزی اظهار کرد: چنانچه دولت قصد دارد که حباب سکه شکسته شود باید در بحث ارز ورود، و نیاز بازار را به اندازه کافی تامین کند. چنانچه نیاز ضروری مردم به اندازه کافی در حوزه ارز تامین شود ثبات بازار ادامه دار خواهد بود؛ این درحالی است که اگر این تعهدات برخلاف برنامه‌های نوشته شده پیاده سازی شود در زمان تحریم‌ها شاهد بازگشت مشکلات خواهیم بود.

محمدولی در پاسخ به این پرسش که چرا بانک مرکزی با وجود سرمایه‌هایی که در اختیار دارد به تعهداتش جامه عمل نمی‌پوشاند؟ گفت: بانک مرکزی در حوزه طلا از پشتوانه خوبی برخوردار است. اما باید این ذخایری را که در اختیار دارد به خوبی مدیریت کند. معتقدیم که چنانچه نیاز بازار تامین شود ما شاهد کاهش التهابات خواهیم بود.

نظر بدهید