طلا در حال ثبت بهترین عملکرد هفتگی در ۲ سال اخیر

0
383

ناظراقتصاد: قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز جمعه با افزایش نسبی روبرو شده تا در حال ثبت بهترین عملکرد هفتگی در دو سال اخیر باشد. به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا و افزایش تورم در این کشور تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است. به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا و افزایش تورم در این کشور تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز جمعه با اندکی افزایش به بیش از ۱۳۵۵ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته نیز تا ۱۳۵۷ دلار رسیده بود. قیمت طلا در هفته جاری با رشد ۲.۷ درصدی روبرو شده است که این بهترین عملکرد هفتگی قیمت طلا از ۲۹ آوریل ۲۰۱۶ به شمار می رود.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی به پایین ترین سطح خود در ۳ سال اخیر رسیده است. این بدترین عملکرد هفتگی ارزش دلار آمریکا در ۹ ماه گذشته بوده است.

شاخص قیمت تولید کننده در آمریکا در ماه ژانویه با افزایش چشمگیری روبرو شده است. افزایش قیمت بنزین و هزینه های بهداشت و درمان تاثیر زیادی در این مساله داشته است. وزارت کار آمریکا اعلام کرده است که شاخص قیمت تولید کننده در ماه گذشته با رشد ۰.۴ درصدی روبرو شده است.
کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول در سخنانی تاکید کرد: اصلاحات مالیاتی در آمریکا موجب افزایش رشد اقتصادی در کوتاه مدت خواهد شد ولی در میان مدت تبعات منفی مثل کسری بودجه و بدهی برای آمریکا به همراه خواهد داشت.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰.۲۹ درصد کاهش به کمتر از ۸۲۱ تن رسیده است.

به نظر می‌رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تقاضای کشورهای در حال توسعه و نوظهور به خصوص چین و هند قرار خواهد داشت.

انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی خواهد بود.

نظر بدهید