قیمت طلا ۶ دلار کاهش یافت

0
331

ناظراقتصاد: به نقل از رویترز، با تقویت ارزش دلار در میان گمانه‌زنی‌ها در مورد رئیس بعدی بانک مرکزی آمریکا، قیمت طلا برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۶.۰۳ دلار کاهش ۱۲۷۹.۰۹ دلار فروخته شد که کمترین قیمت از ۹ اکتبر به شمار می‌رود.
یک منبع آگاه گفت دونالد ترامپ، ۵ نامزد تصدی ریاست بانک مرکزی آمریکا در اختیار دارد که پیش از سفر به آسیا در اوایل ماه نوامبر آن را اعلام می‌کند. برخی از اقتصاددانان می‌گویند که جرمی پاول احتمالا رئیس بعدی فدرال رزرو خواهد بود اما اکثریت معتقد هستند جانت یلن بهترین گزینه است.درحالی‌ که بازار در انتظار جزئیات بیشتر از اصلاحات مالیاتی ترامپ است، ارزش دلار امروز بالا رفت.

از طرفی احتمال زیادی وجود دارد که نرخ بهره آمریکا در ماه دسامبر برای سومین بار افزایش یابد.جمیل احمد، فعال بازار طلا گفت: «با توجه به تقویت دلار، این افزایش ریسک بیشتری برای طلا ایجاد می‌کند اما من منتظرم تا ببینم که چگونه بحران کاتالونیا فردا حل می‌شود که حرکت بعدی طلا را مشخص می‌کند.» کاتالونیا امروز از تسلیم در برابر تقاضای دولت اسپانیا خودداری کرد که خواسته بود که اعلام استقلال را انکار کند.
طلا در زمان بی‌ثباتی های سیاسی و اقتصادی منبع امن سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

نظر بدهید