قیمت نفت کاهش یافت

0
388

ناظراقتصاد: روند کاهش بهای نفت روز جمعه در پی انتشار خبرهایی در مورد افزایش تعداد سکوهای حفاری در آمریکا که به نگرانی ها در مورد مازاد عرضه جهانی می افزاید، در بازار آسیا ادامه یافت. در معاملات الکترونیک صبح امروز بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت که نفت خام پایه آمریکاست) برای تحویل در ماه سپتامبر با ۹ سنت کاهش، ۴۸ دلار و ۹۴ سنت معامله شد.
بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اکتبر نیز ۹ سنت کاهش یافت و به ۵۱ دلار و ۹۲ سنت رسید. بر اساس آماری که از سوی آژانس تخصصی «پلاتس» منتشر شد، ۱۳ سکوی حفاری ماه ژوییه نسبت به ماه ژوئن به سکوهای حفاری در آمریکا اضافه شد. این داده‌ها تأیید می کند که با وجود مازاد عرضه جهانی نفت، تولیدکنندگان آمریکایی همچنان به استخراج نفت شیل و افزایش تولید خود ادامه می دهند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، سورکیت ویجایاکار تحلیل‌گر دفتر مشاوران تریفکتا اعلام کرد در نبود اطلاعاتی که بر اساس بازار تأثیر بگذارد قیمت نفت در حاشیه فشرده چهار دلاری بالا و پایین می شود. او افزود: برای آنکه بهای نفت در جهت مثبت یا منفی از این حاشیه خارج شود به اطلاعات بیشتری نیاز است.
سازمان کشورهای صادر کننده نفت و دیگر تولید کنندگان مانند روسیه می کوشند با محدود کردن تولید، بازار جهانی را متعادل کنند اما با وجود تلاش‌های آنها عرضه همچنان بیشتر از تقاضاست. بازارها منتظر نتایج نشست هفته آینده اعضای اوپک و تولیدکنندگان غیر عضو اوپک در ابوظبی هستند که قرار است در مورد رعایت سهمیه‌ها گفتگو کنند.
پنجشنبه در پایان معاملات بازار نیویورک، هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۵۶ سنت کاهش، ۴۹ دلار و سه سنت به فروش رفته بود.در بازار لندن نیز در پایان معاملات هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۳۵ سنت کاهش، ۵۲ دلار و یک سنت معامله شده بود.

نظر بدهید