دولت هند از ۵۰۰ هزار خریدار بیت کوین مالیات دریافت می‌کند

0
307

ناظراقتصاد: در ماه‌های اخیر افراد ثروتمند در کشور هند اقدام به خرید گسترده بیت کوین نموده‌اند و دولت هند اعلام کرده است به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی آن ها قصد دارد تحقیقاتی را از مراکز خرید و فروش بیت کوین در دستور کار قرار دهد.

به گزارش اسپوتنیک، دولت هند به تازگی اعلام کرده است قصد دارد به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی شهروندان از دارندگان حساب بیت‌کوین نیز مالیات دریافت نماید.

دولت هند معتقد است فراهم شدن امکان خرید بیت کوین موجب شده است برخی از مردم پول خود را صرف خرید بیت کوین نمایند تا از پرداخت مالیات به دولت فرار نمایند.

بر این اساس دولت هند در ۵ شهر بزرگ این کشور شامل دهلی، بنگلور، حیدرآباد، کوچی و گوروگرام به مراکز خرید و فروش بیت کوین اطلاع داده است که قصد دارد از ۵۰۰ هزار خریدار بیت کوین در این مراکز به منظور اخذ مالیات اطلاعات کسب نماید و تحقیقاتی را در دستور کار قرار دهد.

مسئله فرار مالیاتی یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که دولت‌ها با رواج پول‌های الکترونیکی با آن مواجه شده‌اند. از طرف دیگر خریداران بیت کوین نیز همواره از تحقیقات دولت‌ها در زمینه فرار مالیاتی آن ها بیم دارند.

در کشور هند بسیاری از افراد ثروتمند و سرشناس در ماه‌های اخیر اقدام به خرید بیت کوین نموده‌اند. از این رو دولت هند قصد دارد بخشی از فرار مالیاتی این افراد را از طریق تحقیق از مراکز خرید و فروش بیت‌کوین بررسی نماید.

دولت هند تا به حال اقدام مؤثری در زمینه ساماندهی به بازار پول‌های الکترونیکی انجام نداده است. بانک مرکزی کشور هند نیز در ماه های اخیر تنها بیانیه‌ای را منتشر نموده است و در آن ها خطرات نگهداری و استفاده از پول‌های الکترونیکی را متذکر شده است.

بر اساس قانون مالیاتی در کشور هند سود حاصل از خرید و فروش بیت کوین، مشمول پرداخت مالیات محسوب می‌شود و لازم است دارندگان بیت‌کوین مالیات آن را به دولت این کشور بپردازند.

نظر بدهید