اینفوگرافیک میانگین قیمت اینترنت تلفن همراه (برای هر گیگابایت) در کشورهای جهان ۲۰۱۹

0
421

ناظر اقتصاد: در این اینفوگراف میانگین قیمت اینترنت تلفن همراه برای هر گیگابایت در کشورهای مختلف جهان در سال ۲۰۱۹ نشان داده شده است. در حال حاضر تلفن همراه به عنوان یکی از وسایل ارتباطی مهم جهان شناخته می‌شود. با توجه به قابلیت ارائه اینترنت بر روی تلفن همراه و فراگیر شدن تلفن همراه‌ هوشمند در حال حاضر تلفن همراه یکی از وسایلی است که زمان قابل توجهی در طول روز توسط افراد از آن استفاده می‌شود.

تا جایی که برخی افراد به این وسیله اعتیاد پیدا کرده‌اند و مباحث مهمی در جهان مانند وابستگی به تلفن همراه (mobile dependency) مطرح است و سازمان‌های تحقیقاتی در این زمینه تحقیق و پژوهش می‌کنند.

طبق گزارش GMSA در مورد اقتصاد تلفن همراه که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده، تخمین زده می‌شود در حدود ۵ میلیارد نفر در جهان در سال ۲۰۱۷ دارای دستگاه تلفن همراه بوده‌اند که حدودی نیمی از آن تلفن همراه هوشمند هستند. همچنین تعداد تلفن همراه برای سال ۲۰۲۵ حدود ۵.۹ دلار پیش بینی شده است.

میانگین قیمت اینترنت تلفن همراه برای هر گیگابایت در ایران و کشورهای جهان

طبق آمارهای جهانی، زیمبابوه بالاترین میانگین قیمت اینترنت تلفن همراه برای هر گیگابایت با ۷۵.۲۰ دلار در بین ۲۲۹ کشور بررسی شده، در سال ۲۰۱۹ را دارا است. بعد از آن گینه استوایی با ۶۵.۸۳ دلار برای هر گیگابایت رتبه دوم را دارد.

همچنین کمترین میانگین قیمت اینترنت تلفن همراه برای هر گیگابایت در جهان متعلق به هند با ۰.۲۶ دلار برای هر گیگابایت است. از کشورهای دیگر که دارای میانگین قیمت اینترنت تلفن همراه پایین هستند می‌توان به روسیه با ۰.۹۱ دلار برای هر گیگابایت اشاره داشت.

ایران نیز در گروه بندی انجام شده دارای میانگین قیمت اینترنت تلفن همراه برای هر گیگابایت کمتر از یک دلار (بر اساس نرخ آزاد دلار) است و جز کشورهایی با کمترین میزان قیمت اینترنت برای تلفن همراه در جهان است. در سال‌های اخیر، گسترش تلفن همراه هوشمند در ایران و افزایش تقاضای اینترنت برای تلفن همراه باعث شده اپراتورهایی که در زمینه تلفن همراه فعالیت می‌کنند سعی کنند خدمات و بسته‌های متنوعی را در زمینه اینترنت تلفن همراه به کاربران خود ارائه دهند.

همچنین، وجود رقابت بین اپراتورها باعث شده کیفیت خدمات نسبت به گذشته افزایش پیدا کند و قیمت آن کاهش یابد. البته باید به این نکته توجه داشت در کل هزینه‌ها باید با توجه به درآمد سرانه یک کشور بررسی شود.

اینفوگرافیک میانگین قیمت اینترنت تلفن همراه (برای هر گیگابایت) در کشورهای جهان 2019

نظر بدهید