راشا تودی: منتظر نفت ۹۰ دلاری باشید!

0
293

‌ناظر اقتصاد : پایگاه خبری راشا تودی با اشاره به آغاز مرحله اول بازگشت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران و هدف گیری صنعت نفت ایران در مرحله دوم تحریم‌ها که از ماه نوامبر عملیاتی خواهد شد نوشت؛ تحریم‌ها علیه ایران که فروش نفت ایران را هدف قرار داده می‌تواند منجر به یک جهش قیمتی در قراردادهای نفتی شود.

«امریتا سن» یک تحلیلگر برجسته نفت با اشاره به این موضوع می‌گوید، همزمان که به سمت زمستان می‌رویم ما واقعا خطر جهش قیمت‌ها به کانال ۸۰ دلاری و شاید کانال ۹۰ دلاری را شاهد خواهیم بود البته این خیلی حیاتی خواهد بود که ما چه مقدار از نفت ایران را از دست خواهیم داد.

راشا تودی در ادامه افزود؛ چین گفته حاضر نیست خرید نفت خود از ایران را کاهش دهد اما همزمان میزان مصرف این کشور نیز افزایش نخواهد یافت. تحریم‌ها احتمالا تامین نفت در بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد، و مقدار زیادی از عرضه نفت در بازارهای جهانی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت که آشکارا می‌تواند به معنی افزایش قیمت باشد.

قیمت جهانی نفت در روز دوشنبه برای نفت برنت دریای شمال بشکه‌ای ۷۴ دلار در هر بشکه و نفت خام آمریکا حدود ۶۹ دلار در یک بشکه بود.

نظر بدهید