وضعیت بورس امروز دوشنبه ۷ اسفند

0
215

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزهای عمده

شاخص کل بورسشاخص کل بورس

بررسی تحلیلی بورس | افزایش شاخص کل بورس

ناظراقتصاد: شاخص کل بورس با افزایش ۱۸ واحدی به ۹۸.۰۹۸ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس معادل ۳.۳۳۰ میلیاردریال (۲.۰۰۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۱.۳۴۷ میلیارد ریال (تقریبا.۷۰۰ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۱.۹۷۷ میلیارد ریال بوده است.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۶۴ واحد، ارتباطات سیار ایران با ۲۶ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۱۸ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت اصفهان با ۱۸، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۶ واحد و داروسازی دکتر عبیدی با ۹ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۳۳۲ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۹۷۷میلیون و ۵۰۷ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۴ هزار و ۵۱۲ نوبت داد و ستد بود.

امروز ارزش معاملات، ۸ درصد بالاتر از روز معاملاتی قبل بود و روند شاخص در مجموع صعودی بود و در طی ساعات معاملات ۱۶ مرتبه تغییر جهت داد. از مجموع ۳۴۳ نماد بورسی، امروز ۲۹۹ نماد (معادل ۸۷ %تعدادی و معادل ۹۴% از ارزش کل بورس تهران) مورد معامله قرار گرفت و درنهایت تعداد ۱۰۰ نماد با افزایش قیمت، تعداد ۱۷۵ نماد با کاهش قیمت و تعداد ۲۴ نماد بدون تغییر به کارخود پایان داد. امروز صنعت خودرو و ساخت قطعات با ۳۲۲، فلزات اساسی با ۱۶۹ و فرآورده های نفتی با ۱۳۰ میلیاردریال بترتیب بیشترین ارزش معاملات را رقم زدند (سه گروه برترمعاملات امروز بودند).

امروز بورس تهران شاهد معاملاتی کم‌حجم و متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بود که با سپری شدن آخرین روزهای سال، نیاز به نقدینگی و درعین‌حال عدم چرخش مناسب نقدینگی در نمادهای مختلف باعث شده تا بورس تهران کج دار و مریز، با شرایط کنونی اقتصاد روزگار بگذراند. این در حالی است که معاملات بازار بدهی بر روی اوراق مختلف ازجمله صکوک فولاد کاوه کیش، صکوک مرابحه ایران‌خودرو، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، صندوق درآمد ثابت امین یکم فردا و معاملات کدبه‌کد «ومعادن» و «وغدیر» بیشترین ارزش معاملات را در بورس تهران رقم بزنند.

نظر بدهید