گزارش روزانه بورس | شنبه ۲۸ مهر ۹۷

0
168

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

تحلیل شاخص کل بورس

تحلیل شاخص کل بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام | بهبود شاخص کل بورس

ناظر اقتصادشاخص کل بورس با افزایش ۵۶۴۶ واحدی به ۱۸۸.۵۷۵ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس ۹۲۰۶ میلیارد ریال (۵۲۱ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۸۳۰۰ میلیارد ریال (تقریبا ۴۲۶۸ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۱۲.۷۱۷ میلیارد ریال بوده است.

شاخص کل با رشد ۵۶۴۶ واحدی (معادل ۳.۰۹ درصد) قله ۱۸۸ هزار واحد را برای دومین بار فتح کرد. این درحالی است که شاخص هم وزن به دلیل رشد قیمتی اغلب نمادهای گروه های کوچک بازار صعود متعادل تری نسبت به سایر نماگرها را تجربه کرد و با افزایش ۶۷۵ واحدی (معادل ۲.۳۵درصد) به ارتفاع ۲۹ هزار و ۳۵۹ واحد رسید.

در ادامه روند ورود نقدینگی تازه نفس به بازار سهام که، امروز نیز اشخاص حقیقی بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان پول جدید به بازار آوردند. اما گفتنی است به عقیده کارشناسان با انتشار گزارش‌های مساعد شش ماهه از سوی شرکت‌ها، موج جدیدی از تقاضاها در بازار شکل خواهد گرفت. همچنین گفتنی است امروز حجم و ارزش معاملات خرد رشد قابل ملاحظه‌ای را نسبت به روزهای اخیر تجربه کرد که می‌تواند نکته مثبتی برای معاملات فردا محسوب شود.

در فرابورس هم ایفکس رشد مطلوبی را به ثبت رساند و با افزایش ۶۸ واحدی (معادل ۳.۳ درصد) خود را به ارتفاع دو هزار و ۸۹ واحد رساند.

نظر بدهید