گزارش روزانه بورس | چهارشنبه ۲ آبان ۹۷

0
126

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام | کاهش شاخص کل بورس

ناظر اقتصادشاخص کل بورس با کاهش ۴۲۵۸ واحدی به ۱۸۱,۰۶۰ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس ۶۵۱۱ میلیارد ریال (۱۱۳ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۳۸۰۷ میلیارد ریال (تقریبا ۱۰۳۱ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۹۱۷۴ میلیارد ریال بوده است.

در روز جاری شاخص کل با تنزل ۴۲۵۸ واحدی (معادل ۲.۳۰ درصد) به پله ۱۸۱هزار و ۶۰ واحد بازگشت. شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) یک هزار و ۲۴۰ واحد، شاخص کل هم ‌وزن ۵۷۷ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۴۰۷ واحد، شاخص آزاد شناور ۴ هزار و ۶۹۹ واحد کاهش داشته‌اند.
نمادهای شپنا با منفی ۴۲۱ واحد، شتران با منفی ۳۳۳ واحد و تاپیکو با منفی ۲۶۱ واحد بیشترین تاثیر منفی و فارس با ۳۶۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل بورس داشتند.
امروز در مجموع ۱۳۷ هزار و ۸۲۰ معامله به ارزش یک هزار و ۸۲۲ میلیارد تومان بود. شاخص بازار اول امروز ۳ هزار و ۷۳۲ واحد (منفی ۲.۷۰ درصد) کاهش داشت و شاخص بازار دوم ۵ هزار و ۶۰۳ واحد (منفی ۱.۵۵ درصد) اُفت کرد.
بازار سهام امروز با واکنش قهرآمیز سهامداران به شرکت‌های پالایشی و بانکی همراه بود. عمق کم معاملات با توجه قرار گرفتن در آخرین روز کاری بورس در هفته جاری و ضعف تقاضا منجر به کاهش معنادار ارزش معاملات روزانه شده ‌است. به نظر می‌رسد گارد محافظه‌کاری سرمایه‌گذاران به دلیل بار روانی نزدیک شدن به موعد تحریم‌های ثانویه، ریسک خرید را افزایش داده است.

نظر بدهید