چین و هند برترین قدرت‌های اقتصادی آسیا در ۲۰۱۸

0
527

ناظر اقتصاد: آخرین تحقیقات صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که چین با داشتن ۲۳ و و هند با ۱۰ هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی به‌ترتیب جایگاه‌های اول و دوم فهرست قدرتمندترین کشورهای اقتصادی آسیا را در سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص داده‌اند.

براساس گزارش چشم‌انداز اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۸ صندوق بین‌المللی پول، بعد از کشورهای چین و هند، فیلیپین با داشتن ۹۵۵ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی در حال پشت سر گذاشتن کشورهای آسیایی است و هم اکنون یکی از ۱۰ کشور قدرتمند اقتصادی آسیا محسوب می‌شود. بر اساس تحلیل کارشناسان اقتصادی، بعد از فیلیپین کشورهای مالزی و اندونزی به خوبی با انعطاف‌پذیری و توسعه پایدار توانسته‌اند جایگاه خود را در بازارهای اقتصادی حفظ کنند و ارتقاء دهند و تایلند هم با رشد و پیشرفت در جهت صنعتی شدن، در حال پیمودن پله‌های ترقی و توسعه است.

در گزارش مذکور تعداد جمعیت و تغییرات جمعیتی نیز در نظر گرفته شده است، چرا که کشوری با جمعیت بالا باید دارای اقتصادی قوی باشد تا بتواند امکان اشتغال بیشتر برای جمعیت جوان خود را فراهم آورد. دو کشور هند و فیلیپین که بیشترین جمعیت جوانان را در منطقه آسیا دارند، به خوبی توانسسته‌اند اقتصادی توانمند ایجاد کنند. طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، ایران با ۴۳۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی در رتبه ۲۷ جهانی قرار دارد.

نظر بدهید