وضعیت بورس امروز دوشنبه ۲۷ فروردین | کاهش شاخص کل بورس

0
1493

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزهای عمده

شاخص کل بورس شاخص کل بورس

بررسی تحلیلی بورس | کاهش شاخص کل بورس

ناظراقتصاد: شاخص کل بورس با کاهش ۴۸۱ واحدی به ۹۵.۵۰۶ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس معادل ۹۴۲ میلیاردریال (۱۰۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) ودرفرابورس ۱.۸۵۱ میلیارد ریال (تقریبا ۱.۰۰۰ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۱.۶۹۳ میلیارد ریال بوده است.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت مخابرات ایران با ۲۴ واحد، ایران خودرو با ۲۴ واحد و ارتباطات سیار ایران با ۲۲ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۱۱۳، پتروشیمی جم با ۶۹ واحد و پتروشیمی پردیس با ۵۱ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۹۴ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۴۶۵ میلیون و ۹۰۷ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۵ هزار و ۳۱۰ نوبت داد و ستد بود.

امروز ارزش معاملات، ۱۲ درصد بالاتر از روز معاملاتی قبل بود و روند شاخص در مجموع نزولی بود و در طی ساعات معاملات ۸ مرتبه تغییر جهت داد. از مجموع ۳۴۴ نماد بورسی، امروز تعداد ۲۹۰ نماد (معادل۸۴ %تعدادی و معادل ۹۴% از ارزش کل بورس تهران) مورد معامله قرارگرفت و درنهایت تعداد ۹۷ نماد با افزایش قیمت، تعداد ۱۶۹ نماد با کاهش قیمت و تعداد ۲۴ نماد بدون تغییر به کارخود پایان داد. امروز صنعت فلزات اساسی با ۱۵۷، خودرو و ساخت قطعات با ۱۰۵ و فرآورده‌های نفتی با ۷۷ میلیاردریال بترتیب بیشترین ارزش معاملات را رقم زدند(سه گروه برترمعاملات امروز بودند).

بازار سهام امروز در حالی نخستین روز معاملاتی هفته آخر فروردین را با نماگرهای قرمزپوش به پایان برد که بیم و امیدها در بازار باعث شد تا انگیزه‌ای برای جمع‌آوری سهام وجود نداشته باشد، بازاری که با وجود همه ریسک‌ها راضی به واگذاری سهام در حجم انبوه در قیمت‌های فعلی نیستد .دلهره ناشی از تحولات سوریه در خاورمیانه و بیم و امیدها در فضای سیاست خارجی کشور میان سه ضلعی برجام، عربستان و آمریکا باعث شده تا بازار سهام همچنان دست به عصا گام بردارد. این در حالی است که فردا با حضور رؤسای بانک مرکزی، سازمان بورس و بیمه مرکزی و سایر مدیران تراز اول کشور یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه ایران برگزار می‌شود. در کنار نمادهای نه چندان پرفروغ بازار سهام امروز تک‌سهم‌های گروه قندی و همچنین اوراق بهادار در بازار بدهی در کانون توجه معامله‌گران قرار گرفته‌اند.

نظر بدهید