کاهش رشد اقتصادی چین

0
616

ناظر اقتصاد: در حال حاضر بر اساس آمار جدید، رشد اقتصادی چین در سال گذشته ۶.۶درصد بوده که با توجه به کاهش رشد اقتصادی چین، این میزان رشد برای اقتصاد چین (دومین اقتصاد قدرتمند جهان) ناامید کننده بوده است.

یک هفته پس از اعلام کاهش سالیانه فروش خودرو در چین نسبت به دو دهه گذشته توسط انجمن تولیدکنندگان خودرو، اداره ملی آمار چین اطلاعات بیشتری درخصوص ضعف دومین اقتصاد قدرتمند دنیا(چین) ارائه کرد.

براساس برآوردهای اولیه، تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور در سال گذشته ۶.۶ درصد رشد داشته است. در حالی که بر اساس معیارهای ایالات متحده و اروپا این درصد، میزان رشدی بسیار پیش پا افتاده برای اقتصاد چین از سال ۱۹۹۰ محسوب می‌شود.

افزایش تقاضای داخلی در چین به همراه تاثیرات جنگ تجاری با ایالات متحده در خصوص با صادرات، موجب کاهش رشد اقتصادی این کشور شده و همچنان این روند نزولی طی چندین سال ادامه دارد (به استثنای رشد اقتصادی شگفت‌انگیز سال ۲۰۱۷).

هفته گذشته، دولت چین اعلام کرد که برای تقویت اقتصاد کشورش مبلغ ۱.۳ تریلیون یوآن معادل ۱۹۳ میلیارد دلار ارز تزریق کرده که این کار آخرین اقدام برای جلوگیری از تزلزل رشد اقتصادی چین است.

اقتصاد چین در سطح جهانی مورد توجه است، چرا که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی آن را یک بازار کلیدی در دستیابی به اهداف خود می‌دانند.

کاهش رشد اقتصادی چین

نظر بدهید