کاهش قیمت نفت

در پایان معاملات دیشب رقم خورد

0
228

ناظر اقتصاد : به گزارش رویترز، در پایان معاملات روز سه‌شنبه، پس از این‌که در ماه جولای تولید اوپک به بالاترین سطح ۲۰۱۸ رسید، با افزایش نگرانی از عرضه بیش از حد، قیمت نفت افت کرد و این ماه را با بزرگترین سقوط ماهیانه در ۲ سال اخیر، خاتمه داد.

نفت خام برنت برای تحویل در ماه اکتبر، ۱.۳۴ دلار در هر بشکه سقوط کرد و به ۷۴.۲۱ دلار رسید. قراردادهای پیش‌خرید ماه سپتامبر که سه‌شنبه آخرین روز ارائه آنها بود، به ۷۴.۲۵ دلار برای هر بشکه، سقوط کردند.

قیمت نفت خام آمریکا هم ۱.۳۷ دلار یا نزدیک به ۲ درصد در هر بشکه سقوط کرد و در ۶۸.۷۶ دلار بسته شد.

در ماه جولای قیمت نفت برنت بیش از ۶ درصد افت کرد، در حالی‌که نفت آمریکا هم حدود ۷ درصد سقوط کرد. این بدترین عملکرد ماهیانه این دو شاخص از جولای ۲۰۱۶ تا کنون است.

پس از این‌که داده‌های موسسه سوخت آمریکا منتشر شد و نشان داد که میزان ذخایر نفت خام تجاری آمریکا این هفته ۵.۶ میلیون بشکه افزایش یافته است، قیمت نفت پس از بسته شدن بازارهای اصلی همچنان افت کرد و نفت آمریکا تا ۶۸.۳۲ دلار پایین آمد.

در نظرسنجی رویترز، اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که میزان این ذخایر با ۲.۸ میلیون بشکه افت روبرو شود. داده‌های رسمی دولت، روز چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام خواهد شد.

طبق بررسی میزان تولید که روز دوشنبه توسط رویترز انجام شد، مشخص شد که روسیه و سازمان اوپک در ماه جولای تولید خود را بیشتر کرده‌اند. این بررسی نشان داد که اعضای اوپک تولید ماه جولای خود را ۷۰۰۰۰ بشکه در روز افزایش داده‌اند و به سطح ۳۲.۶۴ میلیون بشکه در روز رسانده‌اند، که این بالاترین سطح آن در سال ۲۰۱۸ است.

پس از این‌که حوثی‌های یمنی اعلام کردند حاضرند به صورت یک‌طرفه به حملات خود در دریای سرخ پایان دهند، با امید به بازگشت صادرات عربستان از تنگه باب‌المندب، قیمت‌های نفت بیشتر تحت فشار قرار گرفت.

نظر بدهید