کتاب اقتصاد بلاک چین | نخستین کتاب با رویکرد اقتصادی

0
3648

ناظراقتصاد: کتاب اقتصاد بلاک چین درباره بلاک چین، قراردادهای هوشمند، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و رمزپول‌ها و آثار اقتصادی آن‌ها بر صنایع مختلف و دولت‌ها سخن می‌گوید.

امروزه فناوری بلاک چین با گسترش شهرت رمزپول‌ها به‌ویژه بیت کوین در رسانه‌ها و در میان مردم، بر سر زبان‌ها افتاده است. لذا بسیاری فکر می‌کنند بلاک چین ها تنها در مورد رمزپول‌ها نظیر بیت‌ کوین سخن می‌گویند، اما این فناوری بسیار فراتر از این تصور هستند. بسیاری از مردم فکر می‌کنند درک بلاک چین ‌ها دشوار است اما به نظر ما هرکسی می‌تواند با مبانی بلاک چین آشنا شده و بر آن مسلط گردد.

کتاب «اقتصاد بلاک چین» درباره بلاک چین، قراردادهای هوشمند، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و رمزپول‌ها و آثار اقتصادی آن‌ها بر صنایع مختلف و دولت‌ها سخن می‌گوید. فناوری بلاک چین تقریباً در تمامی حوزه‌های کسب‌ و کار کاربرد دارد. در حال حاضر، این فناوری رشدی انفجاری در صنایع مالی، سلامت، بیمه و حکمرانی و دولت داشته و این تازه اول راه است. همه دنیا در حال تغییر بوده و احتمالات پیش‌رو بیشمار است.

ساختار کتاب اقتصاد بلاک چین

ساختار کتاب مذکور به صورت زیر است:
? فصل اول خواننده را با فناوری بلاک چین از دریچه اهمیت دستیابی به اعتماد در عصر دیجیتال آشنا می‌سازد.

? در فصل دوم هفت اصل طراحی اقتصاد بلاک چین بیان می‌شود.

? فصل سوم به بررسی جزئیات دقیق و انواع بلاک چین ها به زبان غیرفنی می‌پردازد. این فصل به گونه‌ای نگاشته شده که بدون مطالعه فصول قبلی و به صورت مستقل قابل مطالعه و مراجعه باشد.

? در فصل چهارم ضمن بررسی روند حرکت بلاک چین در مناطق مختلف جهان، به بررسی آثار انقلابی آن بر فناوری مالی (فین‌ تک)، صنعت بیمه و حکمرانی دولت‌ها پرداخته است.

? نهایتاً اینکه در فصل پنجم مثال‌هایی از نوآوری در عمل و حقایقی در مورد برخی ایده‌های جالب در حوزه فناوری بلاک چین در سرتاسر جهان در سال ۲۰۱۶ را ارائه داده است.

دریافت فهرست کتاب اقتصاد بلاک چین

مشخصات کتاب

ترجمه و تالیف: دکتر روح اله کهن هوش نژاد – دکتر مهدی پاک ذات
قطع: رقعی
تعداد صفحات: ٢٢٢
قیمت: ٣٠٠٠٠ تومان
ناشر: چالش

نظر بدهید