کدام کشورها در فهرست سیاه فرار مالیاتی هستند؟

0
349

ناظراقتصاد: اتحادیه اروپا، نام کشورهای موجود در فهرست سیاه و خاکستری برای فرار مالیاتی شرکت‌ها را منتشر کرد. به گزارش راشاتودی، اتحادیه اروپا یک ماه بعد از قرارداد ۱۷ کشور در فهرست سیاه خود به عنوان مکانی امن برای فرار مالیات شرکت‌ها، اکنون در تازه ترین گزارش خود نام این کشورها را به نصف کاهش داد.

این تصمیم به دنبال تعهدات صورت گرفته در یک سطح سیاسی بالا از سوی برخی کشورها به منظور بر طرف کردن نگرانی‌های اتحادیه اروپا اتخاذ شده است. در همین حال کشورهای بار بادوس، کره جنوبی، ماکائو، مغولستان، پاناما، تونس، امارات متحده عربی و جزیره گرنادا از لیست سیاه اتحادیه اروپا خارج شدند. اتحادیه اروپا اعلام کرد که این تصمیم در راستای تعهد این کشورها گرفته شده است.

مقامات اروپایی اعلام کردند که سخت کار می کنند تا کشورها به اصلاحات مالیاتی آنها متعهد باشند و هدف آنها ارتقاء نظارت مناسب بر مالیات در سطح جهانی است.

همچنین کشورهای ساموآ، بحرین، جزیره ی گوام، جزایر مارشال، پالائو، جزیره ترینیداد و جزیره توباگو از جمله کشورهایی هستند که همچنان در فهرست سیاه فرار مالیاتی شرکت‌ها قرار دارند.

در حال حاضر، ۴۷ کشور در فهرست خاکستری اتحادیه اروپا قرار دارند که متعهد به تغییر قوانین مالیاتی خود شده‌اند تا همگام با استانداردهای اتحادیه اروپا باشد.

نظر بدهید