گزارش بورس ‌یک‌شنبه ۱۶مهر

0
360

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزهای عمده
@monitoreconomy_ir-stock-960716-1@monitoreconomy_ir-stock-960716-2

بررسی تحلیلی بازار سهام

شاخص کل بورس با کاهش ۵۰۴ واحدی به ۸۴.۵۶۴ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس معادل ۲.۳۳۰ میلیاردریال (۸۰۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۳.۳۰۵ میلیارد ریال (تقریبا ۱.۵۰۰ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۳.۳۳۵ میلیارد ریال بوده است.
امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۷۰ واحد، پتروشیمی فجر با ۲۶ واحد و ارتباطات سیار ایران با ۱۲ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سایپا با ۳۹، پالایش نفت بندر عباس با ۳۷ واحد و پالایش نفت تهران با ۳۶ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۳۲ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۸۳۶ میلیون و ۷۹۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۶ هزار و ۱۹۴ نوبت داد و ستد بود.
امروز ارزش معاملات، ۲۴ درصد بالاتر از روز معاملاتی قبل بود و روند شاخص در مجموع نزولی بود و در طی ساعات معاملات ۵ مرتبه تغییر جهت داد. از مجموع ۳۴۰ نماد بورسی، امروز تعداد ۲۸۹ نماد (معادل ۸۵% تعدادی و معادل ۹۱ % از ارزش کل بورس تهران) مورد معامله قرار گرفت و در نهایت تعداد ۴۳ نماد با افزایش قیمت، تعداد ۲۴۰ نماد با کاهش قیمت و تعداد ۶ نماد بدون تغییر به کارخود پایان داد. امروز صنعت خودرو و ساخت قطعات ۲۵۰، محصولات شیمیایی با ۱۶۰ و مخابرات با ۱۵۰ میلیارد ریال بترتیب بیشترین ارزش معاملات را رقم زدند.(سه گروه برترمعاملات امروز بودند).

 

نظر بدهید