گزارش بورس ۲۵ مرداد

0
326

وضعیت شاخص های بورسوضعیت شاخص های بورسبررسی تحلیلی بازار سهام
شاخص کل بورس با افزایش ۴۵ واحدی به ۸۱.۷۴۱ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس معادل ۲.۷۰۸ میلیارد ریال ( ۱.۸۰۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۹۱۸ میلیارد ریال (تقریبا ۴۰۰ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۱.۴۲۶میلیارد ریال بوده است.
امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت خدمات انفورماتیک با ۳۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۱۹ واحد و گروه پتروشیمی ایرانیان با ۱۵ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت بندر عباس با ۱۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۹ واحد و فولاد مبارکه اصفهان با ۵ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۷۲۵ میلیون و ۴۷۴ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۴ هزار و ۲۹ نوبت داد و ستد بود.
امروز ارزش معاملات، ۵ درصد پایین تر از روز معاملاتی قبل بود و روند شاخص در مجموع صعودی بود و در طی ساعات معاملات ۲۴ مرتبه تغییر جهت داد. از مجموع ۳۳۸ نماد بورسی، امروز تعداد ۲۷۵ نماد (معادل ۸۱% تعدادی و معادل ۸۳ % از ارزش کل بورس تهران) مورد معامله قرار گرفت و در نهایت تعداد ۱۰۷ نماد با افزایش قیمت، تعداد ۱۴۹ نماد با کاهش قیمت و تعداد ۱۹ نماد بدون تغییر به کارخود پایان داد. امروز صنعت خودرو و ساخت قطعات با ۱۳۲، محصولات شیمیایی با ۱۲۶ و فلزات اساسی با ۱۲۲ میلیارد ریال بترتیب بیشترین ارزش معاملات را رقم زدند. (سه گروه برتر معاملات امروز بودند).
امروز بورس تهران در حالی همسو با معاملات پرحجم درون‌گروهی سهامداران عمده در بازار ۲ شاهد تحرک خریداران سهام اغلب حقیقی بود که حمایت ناچیز برخی حقوقی‌ها در نمادهای شاخص‌سازی همچون کشتیرانی، خدمات انفورماتیک، پالایش نفت تبریز و پترول باعث شد تا نماگرهای بورس امروز سبزپوش باشند، هر چند که بازار دومی‌ها نیز همچنان با اقبال خریداران سهام مواجه هستند. بازار سهام در حالی شاهد تقویت حجم و ارزش معاملات سهام به ویژه در بازار دوم بود که روند کلی معاملات سهام در محدوده صفر تابلو و متعادل دنبال شد. امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از ۱۶۰ میلیون سهم کشتیرانی ج.ا.ا به ارزش کمتر از ۶۳ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

نظر بدهید