گزارش روزانه بورس چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۰۸

0
443

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزهای عمده

monitoreconomy_ir-stock-8azar95-1

monitoreconomy_ir-stock-8azar95

بررسی تحلیلی بازار سهام

شاخص‌ کل بورس با کاهش ۱۰۹ واحدی به ۷۹.۶۹۱ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس معادل ۲.۲۱۲ میلیارد ریال (۱.۱۱۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۱.۰۸۵ میلیارد ریال (تقریباٌ ۶۲۰ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۱.۵۶۷میلیارد ریال بوده است.
معاملات سهام در نمادهای معاملاتی سه شرکت پتروشیمی شازند با ۱۷ واحد، پتروشیمی پردیس با ۱۵ واحد و پارس خودرو با ۱۴واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر رقم شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نمادهای سه شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۲۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۱ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۴ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر رقم این نماگر بر جای گذاشتند. در معاملات امروز تعداد ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش ۲ میلیارد و ۲۱۱ میلیون و ۵۵۸ هزار ریال در بیش از ۵۶ هزار و ۳۷۵ نوبت دادو ستد شد.
معامله‌گران بورس تهران امروز، شاهد معاملاتی متعادل همراه با افزایش عرضه سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی بازار بود، بازاری که برای تثبیت روزهای مثبت تاب تحمل ندارد. امروز در نماد معاملاتی صنعتی دریایی ایران کمتر از ۳۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی منتقل شد. معاملات درون گروهی و کد به کد در سهام شرکت‌های صنایع انرژی آذرآب، سرمایه‌گذاری اعتلاء البرز، ایران ترانسفو، صنایع فولاد آلیاژی یزد، ملی صنایع مس ایران و پمپ‌سازی ایران مشاهده گردید. مجموعاً در این شرکت‌ها ۵۴ میلیون سهم به ارزش ۲۲ میلیارد تومان بین سهامداران عمده معامله شد. امروز معامله گران در حالی عرضه‌های پرحجم حق تقدم خرید سهام پارس خودرو را در محدوده صفر تابلو به نظاره نشستند که انتظار برای انتشار گزارش‌های امیدوارکننده در برخی تک‌سهم‌های گروه پتروشیمی باعث شد، تا قیمت سهام تا مثبت کامل در دامنه نوسان مجاز قیمتی پیش رود. در این گروه امروز با وجود افزایش عرضه سهام از سوی معامله‌گران بویژه حقوقی در نماد پتروشیمی شازند اما این سهم امروز توانست در مثبت کامل با تثبیت صف خرید کمتر از ۶ میلیون سهمی به کار خود پایان دهد.
افزایش عرضه سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی در نمادهای معاملاتی پیشرو بازار به ویژه در گروه فولادی و سنگ‌آهنی‌ باعث شد تا بازار سهام در آخرین روز معاملاتی این هفته تحرک چندانی برای سبزپوش شدن نماگرهای منتخب خود نداشته باشد. با این همه ارزیابی الگوهای تکنیکالی برای شناسایی فرصت خرید در سهم‌های پربازده بازار اساس کار معامله‌گران حرفه‌ای بازار است. این معامله گران در بازار امروز مشغول نقد کردن بازدهی های خود و ارزیابی بازارهای جهانی به ویژه نفت در هفته آینده بودند.

برترین‌­های بورس

monitoreconomy_ir-stock-8azar95-2

monitoreconomy_ir-stock-8azar95-3

نظر بدهید