گزارش روزانه بورس | ۱۱ مهر ۹۷

0
403

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

ناظر اقتصاد : شاخص‌کل ‌بورس با کاهش ۲۷۰۰ واحدی به ۱۸۵.۵۵۹ واحد رسید. ارزش‌‌‌معاملات‌ در بورس‌ ۱۸.۰۵۴ میلیارد ریال (۲۳۵ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۷۸۱۰ میلیارد ریال (تقریبا ۳۱۴۵ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۲۲.۴۸۴ میلیارد ریال بوده ‌است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهار شنبه ۱۱ مهرماه ۹۷ با کاهش ۲۷۰۰ واحدی به رقم ۱۸۵ هزار و ۵۵۹ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۸۲۳ واحدی عدد ۳۲ هزار و ۲۲۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۳۱۵۰ واحدی به رقم ۱۹۹ هزار و ۱۷۰ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۱۶۴۷ واحدی به رقم ۱۳۸ هزار و ۳۳۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۷۰۲۱ واحدی عدد ۳۶۱ هزار و ۷۰۳ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۵۱ واحدی بر روی رقم ۲ هزار و ۱۱۴ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزار و ۸۰۵ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵ میلیارد و ۷۱۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۹۰ هزار و ۲۸۹ نوبت داد و ستد بود.

براساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی کار خود را با افزایش فشار فروش از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی بازار آغاز کرد که از میانه بازار با حمایت حقوقی‌ها و پیشرو شدن صنایعی همچون گروه بانکداری، معدنی‌ها و پالایشی‌ها از روند ریزشی بازار کاسته شد، بازاری که امروز با خبرهای خوب متعددی همچون صدور رأی دادگاه لاهه به نفع ایران در پرونده شکایت از ایالات متحده امریکا و خروج از پیمان برجام و همچنین افزایش نرخ نفت خام در بازارهای جهانی روبه‌رو شد. در بازار ارز نیز با وجود تداوم اقدام‌های بانک مرکزی برای مدیریت بازار آزاد ارز، اما نوسان قیمت‌ها دوباره در مدار صعودی قرار گرفته است. به نظر می‌رسد بازار سهام در اوایل هفته آینده با توجه به حجم نقدینگی جاری شده در بازار سهام، در بازار دوباره بتواند در مدار صعودی قرار بگیرد، بازاری که با توجه به رشد قابل تأمل قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی باید دورنمای سودآوری شرکت‌ها را با ذره‌بین بنگرد.

نظر بدهید