گزارش روزانه بورس | ۱۴ شهریور ۹۷

0
268

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

گزارش بورس

گزارش بورس

گزارش بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام

ناظر اقتصاد: شاخص‌کل ‌بورس با کاهش ۲۶۹ واحدی به ۱۳۷,۷۱۴ واحد رسید. ارزش‌‌‌معاملات‌ در بورس‌ ۵۴۷۸ میلیارد ریال (۱۴۴۷ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۴۵۹۰ میلیارد ریال (تقریبا ۲۰۹۸ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات ‌خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۶۵۲۳ میلیارد ریال بوده ‌است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۱۴شهریور ماه ۹۷ با کاهش ۲۶۹ واحدی به رقم ۱۳۷ هزار و ۷۱۴ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲۱۳ واحدی عدد ۲۲ هزار و ۱۸۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۴۰۰ واحدی به رقم ۱۴۶ هزار و ۸۹۷ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۲۸۹ واحدی به رقم ۱۰۱ هزار و ۳۱۷ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۹۹ واحدی عدد ۲۷۴ هزار و ۹۳۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس نیز با افزایش ۱۱ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۵۷۹ واحد متوقف شد.

امروز بازار سهام در حالی با معاملاتی کم‌حجم در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه بود که با تداوم اوج‌گیری نرخ ارز در بازار غیررسمی، بورس تهران شاهد اصلاح قیمت‌ها در اغلب نمادهای معاملاتی پیشرو بود. این در حالی است که گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن به رهبری خدمات انفورماتیک میزبان خریداران سهام بود. به نظر می‌رسد هیجان شکل گرفته برای تبدیل سرمایه به ارز در چهارراه استانبول و تداوم بی‌اعتمادی در کلیت بازار سرمایه در کنار بی‌برنامگی و سردرگمی متولیان و ناظران اقتصاد کشور باعث شده تا مهار نقدینگی به سمت ناکجا آباد رهسپار شود.

نظر بدهید