گزارش روزانه بورس | ۱۹ شهریور ۹۷

0
287

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

گزارش بورس

گزارش بورس

گزارش بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام

ناظر اقتصاد: شاخص‌کل ‌بورس با افزایش ۴۷۶۴ واحدی به ۱۴۶,۹۹۸ واحد رسید. ارزش‌‌‌معاملات‌ در بورس‌ ۱۰,۲۵۳ میلیارد ریال (۶۶۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۶۰۳۱ میلیارد ریال (تقریبا ۲۴۱۱ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات ‌خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۱۳,۲۱۳ میلیارد ریال بوده ‌است.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس با ۱۸۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۶۷ واحد و پتروشیمی پارس با ۱۵۱ واحدافزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد خوزستان با ۳۷ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران با ۲۷ واحد و آهنگری تراکتور سازی ایران با ۱۰واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۸۴۳ میلیارد و ۴۳۲ میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۵۶۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۰۵ و ۷۴۷ نوبت داد و ستد بود.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از ۵۵ میلیون سهم تأمین سرمایه امید به ارزش کمتر از ۱۰ میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده انتقال یافت.

همچنین بیش از ۷ میلیون سهم بانک خاورمیانه به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد،‌در فولاد مبارکه نیز ۸ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی انتقال یافت.

همچنین ۵ میلیون سهم مواد اولیه دارویی البرز بالک به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد.

امروز بورس تهران در حالی شاهد تقویت حجم و ارزش معاملات سهام هم‌زمان با گرایش خریداران سهام به گروه تجهیزاتی‌ها، خودرویی‌ها، پالایشی‌ها و هدلینگ‌های پتروشیمی بود که انتظار برای آزادسازی قیمت کالا در بورس در کنار رونق تحلیل‌های دلاری برای تکنیکالیست‌ها و چشم‌انداز آن باعث شده تا بورس و فرابورس میزبان خریداران سهام باشد.

در این بین، ‌ارزان شدن قیمت سهام در برابر حباب‌های شکل‌گرفته در بازار ارز و طلا و تداوم فضای امنیتی در بازارهای معاملاتی بر ارزندگی بازار سهام برای صاحبان سرمایه افزوده است.

نظر بدهید