گزارش روزانه بورس | ۲ مهر ۹۷

0
281

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام

ناظر اقتصاد : شاخص کل ‌بورس با افزایش ۳۵۵۲ واحدی به ۱۶۸.۶۲۴ واحد رسید. ارزش‌‌‌معاملات‌ در بورس‌ ۱۱.۶۵۱ میلیارد ریال (۲۰۶ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۷۴۶۶ میلیارد ریال (تقریبا ۲۷۲۴ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات ‌خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۱۶.۱۸۷ میلیارد ریال بوده ‌است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه دوم مهرماه ۹۷ با افزایش ۳۵۵۲ واحدی به رقم ۱۶۸ هزار و ۶۲۴ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۶۲۳ واحدی عدد ۲۹ هزار و ۳۴۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۳۹۱۰ واحدی به رقم ۱۷۹ هزار و ۸۲۰ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۲۶۹۵ واحدی به رقم ۱۲۴ هزار و ۳۱۷ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۶۶۹۷ واحدی عدد ۳۳۵ هزار و ۴۰۳ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۴۷ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۱۹۴۹ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزارو ۱۶۶ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۸۹۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۵۰ هزار و ۵ نوبت داد و ستد بود.

امروز بازار سهام با معاملاتی پرحجم در اغلب نمادهای معاملاتی به ویژه در گروه بانک‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها، خودرویی‌ها و هلدینگ‌های پتروشیمی روبرو بود که گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها اصلی‌ترین سهم‌های پیشرو بازار با تثبیت صف خریدهای پایدار در اغلب نمادهای معاملاتی این دو گروه بود، جذابیت سهام نقدشونده در بازار در حالی ادامه دارد که بورس تهران هم اکنون با توجه به عطش خریداران سهام بهترین فرصت را می‌تواند برای آزادسازی سهام عدالت فراهم کند. در این بین خبرهای جدید از تعدیل نرخ فروش کالاهای مختلف و یا برخی تمهیدات برای نحوه تسویه بدهی ارزی شرکت‌های بورسی می‌تواند برای بازار سهام تحلیل‌های جدیدی را رقم زند.

نظر بدهید