گزارش روزانه بورس | ۲۱ شهریور ۹۷

0
496

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

گزارش بورس

گزارش بورس

گزارش بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام

ناظر اقتصاد: شاخص‌کل ‌بورس با افزایش ۶۴۸۳ واحدی به ۱۵۵.۰۶۱ واحد رسید. ارزش‌‌‌معاملات‌ در بورس‌ ۱۱.۳۹۰ میلیارد ریال (۱۰۹ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۸.۷۶۸ میلیارد ریال (تقریبا ۴.۵۹۴ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات ‌خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۱۵.۴۵۵ میلیارد ریال بوده ‌است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه۲۱ شهریور ماه ۹۷ با افزایش ۶۴۸۳ واحدی به رقم ۱۵۵ هزار و ۶۱ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۷۴۳ واحدی عدد ۲۵ هزار و ۳۴۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۶۸۳۱ واحدی به رقم ۱۶۶ هزار و ۲۴۶ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۵۱۳۰ واحدی به رقم ۱۱۵ هزار و ۹۲۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۱ هزار و ۲۱۰ واحدی عدد ۳۰۰ هزار و ۷۲۳ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۷۵ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۷۷۱ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۱۱۳ میلیارد و ۹۰۷ میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۳۶۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۱۹ و ۷۲۶ نوبت داد و ستد بود.

امروز بازار سهام در حالی با معاملاتی پرحجم در اغلب نمادهای معاملاتی و گرایش معامله‌گران حقیقی برای خرید سهام روبرو شد که اغلب سهم‌های پیشرو بازار با صف خریدهای پایررا به کار خود پایان دادند. موضوع باز شدن سقف قیمت‌ها در بورس کالا و افزایش قیمت‌ها در حالی است که اغلب حقیقی‌ها با وجود پیش‌خور شدن خبرهای خوب در زمینه آزادسازی قیمت‌ها در گروه‌های مختلف اما همچنان برای جمع‌آوری سهام از خود اشتیاق نشان می‌دهند. این در حالی است که حقوقی‌ها نیز برای عرضه پرحجم سهام هنوز اقدام موثری در بازار نداشتند.