گزارش روزانه بورس | ۲۶ شهریور ۹۷

0
352

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

گزارش بورس

گزارش بورس

گزارش بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام

ناظر اقتصاد: شاخص‌ کل ‌بورس با افزایش ۲۳۶۱ واحدی به ۱۵۸.۰۷۱ واحد رسید. ارزش‌‌‌ معاملات‌ در بورس‌ ۱۲۵۸۰ میلیارد ریال (۱۷۷۵ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۶۸۶۵ میلیارد ریال (تقریبا ۲۹۲۶ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات ‌خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۱۴.۷۴۴ میلیارد ریال بوده ‌است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه ۲۶ شهریور ماه۹۷ با افزایش ۲۳۶۱ واحدی به رقم ۱۵۸ هزار و ۷۱ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۷۰۲ واحدی عدد ۲۶ هزار و ۵۵۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۲۶۰۶ واحدی به رقم ۱۶۸ هزار و ۵۱۶ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۱۶۸۴ واحدی به رقم ۱۱۶ هزار و ۸۲۱ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۹۶۷ واحدی عدد ۳۱۳ هزار و ۴۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۴۲ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۳۷ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۱۲۵ میلیارد و ۸۰۶ میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴ میلیارد و ۶۵۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۳۱ و ۷۸۱ نوبت داد و ستد بود.

امروز بورس تهران در حالی با تقویت حجم معاملات سهام در هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری شاهد اقبال برای جمع‌آوری سهام در برخی تک‌سهم‌های گروه‌های پیشرو از جمله پالایشی‌ها، پتروشیمی‌ها، معدنی‌ها و همچنین تجهیزاتی‌ها بود که تمایل حقوقی‌ها برای تداوم عرضه سهام باعث شد تا با وجود ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومانی معاملات امروز اما بازار همچنان میل به اصلاح قیمت مطابق با چرخه‌های تجاری هر ساله خود باشد. به نظر می‌رسد بازار سهام در آستانه تعطیلی تقویمی پیش‌رو آخرین فرصت را برای جمع‌آوری سهام ارزنده در روز آینده همزمان با روند اصلاحی بازار فراهم کند.

نظر بدهید